V sobotu se v rámci 5. kola Kooperativa NBL utká náš tým s výběrem Olomoucka. BK REDSTONE Olomoucko odehrálo v lize čtyři zápasy a ani jednou nedokázalo vyhrát. Zatím prohrálo dvě domácí utkání s Kolínem a Hradcem Králové o 5 a 14 bodů a dvě venkovní utkání se Slavii Praha a Ostravou o 19 a 6 bodů. Brno má za sebou jen tři zápasy, když postupně narazilo na Slavii Praha, Hradec Králové a USK Praha. S bilancí dvou výher a jedné prohry patří našemu týmu průběžné 6. místo v Kooperativa NBL. Tabulka je ale neúplná, protože zápas 3. kola mezi Basketem Brno a NH Ostrava se kvůli rozsáhlé marodce našeho týmu musel odložit.

Poslední čtyři zápasy těchto dvou týmů dokázalo vždy vyhrát Brno. Minulou sezónu jsme v Olomouci ale odehráli vyrovnaný zápas s nízkým skóre na obou stranách. Utkání skončilo výhrou pro nás 61:56.

Sezóna 2021/2022 byla pro oba týmy velmi rozdílná. Olomoucku se liga nepovedla, v základní části skončil tento tým předposlední. Následně se v části poražených zachránil před baráži. Skončil tak na konečném 11. místě. Naopak Brno oslavovalo po dlouhých patnácti letech zisk bronzových medailí.

Po domácí prohře s Hradcem Králové je Olomoucko prvním týmem v této sezóně, který vyměnil trenéra. Miljana Čuroviče nahradil dočasně ve funkci trenéra sportovní ředitel klubu Michal Pekárek, který bude tým koučovat i v sobotním utkání.

Dva nejlepší střelci obou týmů jsou zahraniční posily. Zatímco u domácího Olomoucka je to Williams a Moten s průměrem 18, respektive 14 bodů na zápas, my se můžeme spolehnout na Chatmana a Mishulu. Kameron Chatman je zatím na šestém místě v hodnocení nejlepších střelců ligy a Jonathan Williams hned za ním, na místě sedmém.

Absence v utkání: Křivánek – dlouhodobá nemoc; Nečas – dlouhodobé zranění zad; Rychtecký – zraněný kotník. Budou nám pořád chybět dlouhodobě zraněný a nemocný Křivánek a Nečas, kteří se ale postupně dostávají do tréninkového procesu a brzy se dostanou do plné zátěže.

Basket Brno momentálně pracuje na příchodu nové zahraniční posily, kterou představíme ještě dnes odpoledne. K zápasu nastoupí, pokud klub dokáže vyřídit všechny potřebné náležitosti.

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,V Olomouci nás čeká velmi těžké utkání. I když soupeř teď zaznamenal sérii porážek, na domácí palubovce umí být velmi nepříjemný. Po odvolání hlavního trenéra se navíc stal hodně nečitelným. My se musíme soustředit hlavně na naši hru. Zlepšit obranný doskok a pokračovat v agresivní obraně. Pokud chceme v Olomouci vyhrát, musíme hrát disciplinovaně a vyvarovat se herních propadů“.

Matěj Dáňa (křídlo Basketu Brno): ,,Čeká nás zápas v Olomouci s týmem, který ještě nevyhrál. Zápas bude ale těžký, jako všechny ostatní. Olomoucko bude hrát doma s chutí zvítězit a s vědomím, že nemají co ztratit. Věřím, že jsme se na zápas dobře připravili a připíšeme si další ligové vítězství“.