Zahraniční posila Kameron Chatman je zatím nejlepší střelec týmu a jeden z nejlepších střelců ligy. Tento 26letý Američan má za sebou působení v USA, Turecku nebo Portugalsku. Jak vnímá svou roli v týmu a co dělá ve svém volném čase se dozvíte v rozhovoru.

Jak se ti zatím v Brně líbí?

Brno jako město se mi zatím moc líbí. Je tady spousta možností co dělat ve volném čase, i když ne všechno stíhám kvůli tréninkům. Radost mám také z jídla, které je tady výborné.

Už jsme odehráli tři zápasy v lize. Jak si zatím spokojen s výsledky?

Jsem trochu zklamaný, že jsme nevyhráli všechny tři zápasy. Myslím si ale, že máme dost zkušený tým a už v dalším zápase to opět ukážeme. Doufám, že se dokážeme vrátit zpět na vítěznou vlnu.

Hrál jsi v mnoha evropských ligách. Zkus porovnat českou Kooperativa NBL a ostatní soutěže ze kterých máš zkušenosti.

Kooperativa NBL je podobná jako ligy, ve kterých jsem hrával. Zatím mám takový pocit, že tady hrají týmy rychle dopředu, na což si postupně zvykám. Také jsem si všiml, že na pozici křídla zde hrají vyšší hráči, než jak jsem byl zvyklý, což je možná taková malá zajímavost.

Jsi nejlepší střelec týmu a jeden z nejlepších střelců ligy. Jak vnímáš svoji roli?

Na hřišti se cítím dobře a jsem rád, že můžu týmu pomoci. Snažím se hrát nejlépe jak umím. Nejdůležitější je pro mě dělat všechno proto, abych byl užitečný pro tým. Nezáleží na tom, jestli se ode mně očekávají body, doskoky, asistence nebo dobrá obrana. To, že jsem teď nejlepší střelec týmu vnímám určitě pozitivně, ale důležité jsou týmové výkony. Na ty se soustředím víc.

Jak ses sžil s týmem? Kdo ze spoluhráčů je ti zatím nejbližší?

Všichni spoluhráči jsou od prvního okamžiku výborní. Cítím se tady příjemně hlavně díky nim. Nejbližší mi je asi Sasha (Oleksandr Mishula), se kterým jsem byl na pokoji, když jsme jezdili před sezónou na zahraniční turnaje. Proto jsme se mohli poznat lépe.

Jak nejčastěji trávíš svůj volný čas, když zrovna netrénuješ?

Většinou máme dva tréninky denně, takže se snažím dost odpočívat. Rád se dívám na filmy, seriály, nebo si třeba zajdu i na bowling, když je příležitost.

Co jsou tvé největší koníčky?

Mým největším koníčkem je hudba a hraní videoher.

Jaký druh hudby posloucháš?

Hlavně rap a R&B. To jsou moje nejoblíbenější žánry.