USK Praha: Basket Brno 95:73 (23:19, 25:19, 24:23, 23:12)

Body: Pipes 27, Böhm 20, Švec 13, Okauru 9, Petružela 9 – Bálint 22, Chatman 12, Puršl 11 (+7 doskoků), Krakovič 11 (+9 doskoků)

Zápas na pražské Folimance jsme začali dobře, na začátku jsme si vypracovali mírný náskok. USK ale skóre otočilo a v průběhu první čtvrtiny už vedlo 22:13. Tento stav jsme ještě dokázali zvrátit a ve druhé části hry jsme se dostali do vedení. Konec prvního poločasu nám ale vůbec nevyšel a do šaten jsme odcházeli s mankem 10 bodů.

Po přestávce jsme se na soupeře párkrát dotáhli, ve třetí čtvrtině, po trojce Bálinta, byl stav 67:75 a bylo ještě dostatek času na vyrovnání a otočení utkání. Vzápětí ale přišla další bodová šňůra domácích, která ukončila naše naděje na dobrý výsledek a zápas jsme nakonec prohráli o 22 bodů.

Souboj druhého a pátého nejlepšího střelce ligy vyhrál domácí Pipes, který si připsal 27 bodů, zatímco Chatman jen 12. Našim nejlepším střelcem byl Richard Bálint s 22 body.

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Blahopřeji USK, bylo lepší. Výrazně lepší v mnoha ohledech. Bylo kolektivnější, my jsme udělali spoustu ztrát. Bylo kolektivnější v obraně, my jsme v ní nepracovali dobře. Neproměňovali jsme trestné hody, to byla další voda na mlýn domácích. Co rozhodlo? Rozhodlo posledních 5 minut druhé čtvrtiny, které jsme prohráli 18:5. Vedli jsme 34:30, drželi jsme se našeho plánu a zkušený tým jako my by si tohle neměl dovolit. Domácí pak hráli velmi dobře takticky. Dobrá práce ze strany domácího trenéra. Pro nás je to dobré poučení do budoucna, protože pokud chceme uspět v české lize a venku, tak musíme být maximálně koncentrovaní a nedělat takové chyby. My máme teď týden na to pořádně trénovat a vrátit se k tomu, co nás zdobilo v přípravě.“

Richard Bálint (hráč Basket Brno): „Do utkání jsme vstoupili solidně, začali jsme náskokem a do první čtvrtiny si to udrželi. Potom nás USK začalo přeskakovat na doskoku. Nebránili jsme jedna na jedna a nebyli dostatečně u sebe. To nás stálo zápas.“