USK Praha: Basket Brno
15.10 | 17:30 | SH Folimanka

Ve 4. kole Kooperativa NBL se utkáme v Praze proti týmu USK. USK vstoupil do sezóny dvěmi vítězstvími nad Hradcem Králové a Ostravou. Třetí zápas prohrál doma s Pardubicemi o 15 bodů. My jsme také první dvě kola vyhráli, ale ke třetímu utkání jsme nenastoupilo kvůli rozsáhle marodce.

Některé nemoci a zranění se nám podařilo vyléčit, ale stále nenastoupíme v plné sestavě. Chybět bude Matěj Rychtecký s výronem kotníku, Jakub Nečas s dlouhodobým zraněním zad a Petr Křivánek kvůli dlouhodobé nemoci. Matěj Dáňa, který měl zlomený prst na ruce, s týmem už od středy trénuje a na zápasové soupisce nebude chybět. Šimon Puršl, který si přivodil zranění kotníku ve 2. kole Kooperativa NBL, také s týmem začal trénovat tento týden, avšak jeho start v zápase je nejistý. Virózu, která nás trápila před domácím zápasem proti Ostravě, jsme dokázali vyléčit během pár dní a do zápasu proti USK mohou hráči zasáhnout.

Minulou sezónu odehráli v Praze na Folimance tyto týmy dva vzájemné zápasy. Oba skončili naší výhrou, 86:82 a 109:88. Byly to útočně laděné zápasy, ve kterých se ze současného týmu Basketu Brno nejvíc dařilo rozehrávači Viktoru Půlpánovi, když zaznamenal 16 a 19 bodů.

Právě členovi reprezentačního kádru Půlpánovi se vydařil i začátek sezóny 2022/23, kde má průměr 15 bodů, 4,5 doskoku a 4,5 asistence na utkání.

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,USK jako každý rok sestavilo velmi kvalitní tým. Do kádru přišli dva kvalitní Američani a doplnili je navrátilci Böhm a Samoura. Ve všech utkáních hráli velmi rychle dopředu a prezentovali se agresivní obranou po celém hřišti. Na Folimance se navíc všem týmům hraje špatně, takže očekávám velmi těžké utkání. Musíme být připraveni na celoplošný pressing, útočný doskok a také se musíme vyvarovat ztrát”.

Zápas mužete sledovat online na tv.com, odkaz zde.