Basket Brno: NH Ostrava

9.10 | 18:30 | Starez Aréna Vodova

Zápas mezi Basketem Brno a NH Ostravou odstartuje nezvykle až v neděli. Pro celek ze Slezska to bude první venkovní utkání v sezóně 2022/23. Naopak, Basket Brno odehraje svůj druhý domácí zápas v tomto ročníku Kooperativa NBL, poprvé vyhrál nad nováčkem SK Slavia Praha. Brňané budou chtít uhájit stoprocentní bilanci, ze dvou zápasů dva vyhráli. Ostrava překvapivě vyhrála v prvním kole nad Pardubicemi, ale ve druhém kole prohrála doma s USK Praha.

Basket Brno se bude moct v domácím prostředí spolehnout na své fanoušky, kterých na první zápas přišlo 632!

Nejlepšími střelci jsou pro Basket Brno zahraniční posily Chatman a Mishula, kteří mají průměr 22,5 a 16,5 bodů. Sezóna je zatím úspěšná i pro Viktora Půlpána, který si drží průměr 15 bodů na utkání. Celek z Ostravy se bude moct spolehnout na slovenského rozehrávače Mateje Majerčáka, který má téměř 20 bodů na zápas. Brno si bude muset dát také pozor na dvojici Morgan a Radukič, kteří mají 17 a 16 bodů na jedno odehrané utkání.

V minulé sezóně se tyto týmy utkaly celkem třikrát, dvakrát v lize a jednou v českém poháru. Všechny zápasy skončily úspěchem pro Basket Brno, i když se jednalo o vyrovnaná utkání. Zajímavostí je, že Ostrava nedokázala Brno porazit už v devíti posledních zápasech. Naposledy se jí to povedlo ještě 15.1.2020, když vyhrála v hale na univerzitním kampusu 85:83. Tento zápas si ze současného týmu pamatují jen hráči Jakub Krakovič a Jakub Nečas, a trenéři Lubomír Růžička a Martin Vaněk.

Brno nastoupí v okleštěné sestavě, jelikož z důvodu nemocí a zranění chybí hned několik hráčů: Šimon Puršl (zranil si kotník ve 2. Kole Kooperativa NBL v Hradci Králové), Petr Křivánek (chybí z důvodu dlouhodobé nemoci), Matěj Dáňa (má zlomený prst na ruce), Jakub Nečas (má dlouhodobě zraněná záda), Matěj Rychtecký (zraněný kotník). Otazník visí nad kapitánem Jakubem Krakovičem, který má drobné zranění na noze. O tom, zda bude hrát, se rozhodne v neděli před zápasem.

Jako každý zápas Kooperativa NBL, se i zápas mezi Brnem a Ostravou bude vysílat na tvcom.cz. Odkaz na zápas zde.

Lubomír Růžička (Hlavní trenér Basketu Brno): ,,Ve třetím kole Kooperativa NBL přivítáme soupeře, který je velmi nebezpečný. Potvrdil to hned na úvod ligy vítězstvím nad silnými Pardubicemi. Myslím si, že klíčem k úspěchu bude dobrá obrana, kterou jsme ukázali ve druhém poločase v Hradci Králové. Asi největší otázkou pro nás je, s jakou sestavou do utkání půjdeme. Děláme maximum proto, aby se nám naše marodka co nejvíce začala vyprazdňovat. Zápas odehrajeme doma a věřím, že i v úzké rotaci budeme my ti, kteří budou v utkání dominovat a kteří budou určovat tempo hry“.

Richard Bálint (rozehrávač Basketu Brno): ,,Ostrava odehrála dobře první dva zápasy sezóny, ale my se chceme soustředit na svoji hru. Doufám, že navážeme na naše dvě předchozí utkání a opět si odneseme výhru“.