Královští Sokoli: Basket Brno 70:87 (21:24, 20:15, 13:24, 16:24)

Body hráčů Basketu Brno: Chatman 22 (+7 doskoků), Mishula 18, Půlpán 17, Puršl 12, Körner 6 (+7 doskoků), Krakovič 5 (+8 doskoků), Bálint 5, Koulisianis 2

Na zápas v Hradci Králové jsme nastoupili jako favorité. Utkání ale začalo vyrovnaně, až na konci první čtvrtiny jsme se dokázali odpoutat od soupeře na rozdíl 8 bodů. Ve druhé části hry ale Královští sokoli otočili průběh a po poločase vyhrávali o 2 body.

Ve třetí čtvrtině jsme naši hru zlepšili a vytvořili si důležitý náskok 10. bodů, který jsme až do konce utkání udržovali.

Zápas v Hradci byl prvním v Kooperativa NBL pro Joanise Koulisianise, který si připsal i první 2 body. První minuty v lize zaznamenal také Jaroslav Kubín. Celkově už tuto sezónu nastoupili v našem týmu čtyři ligový nováčci (Koulisianis, Kubín, Rychtecký, Straněl).

Skvrnou na vítězném utkání je zranění Šimona Puršla, který ve čtvrté čtvrtině špatně došlápl a zápas nedohrál.

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Nebyl to pro nás jednoduchý zápas, v prvním poločase jsme se tahali, vždycky jsme Hradci utekli, oni se dotáhli zpátky. Vyústilo to v to, že v poločase šli do vedení. Nebyli jsme úplně spokojení s naším výkonem, ale v druhém poločase jsme se zvedli, začali jsme mnohem líp bránit, dali jsme nějaké body z rychlého protiútoku a trefili jsme i otevřené střely a to asi rozhodlo utkání. Tady se nehraje dobře, takže jsem rád, že jsme vyhráli, Hradec se bude určitě zlepšovat a taky jsem rád, že se nám podařilo zapojit do rotace mladé hráče.”

Joanis Koulisianis (pivot Basket Brno): „Ze začátku, hlavně v první polovině, to bylo dost těžké utkání, hodně se to přelévalo, jednou jsme měli navrch, pak nás začali domácí dotahovat a do konce poločasu vedli poslední střelou. Naštěstí pak jsme začali hrát naši hru, moderní hru a začali jsme vybíhat rychlé protiútoky, přitlačili na míč, spadly nějaké střely a nakonec jsem byl dost rád, že jsem mohl dostat příležitost a dát svoje první body v Kooperativa NBL.”