Královští Sokoli vs Basket Brno

5.10.2022 | 19:00 | Sportovní hala Třebeš

Ve druhém kole Kooperativa NBL odcestujeme do Hradce Králové, kde se utkáme s tamním týmem Královských Sokolů.

První zápas v sezóně 2022/23 měli obě mužstva rozdílný. Zatímco my jsme doma vyhráli nad Slavií Praha o třináct bodů, Hradec prohrál v Praze s USK poměrem 72:87. Našim nejlepším střelcem je po prvním utkání zahraniční posila Kameron Chatman, když ve svém prvním zápase v Kooperativa NBL zaznamenal dvacet tři bodů. Královští Sokoli se budou opět spoléhat na stejné střelce, jako proti USK, kde Mandalinić nastřílel osmnáct bodů, Peterka a Šturanović po třinácti.

V loňské sezóně se týmy utkaly v rámci Kooperativa NBL hned čtyřikrát. Pouze jednou dokázal uspět tým z Hradce, když domácí zápas v lednu vyhrál o jedenáct bodů. Další tři utkání skončily jasnou výhrou Brna.

Královští Sokoli spoléhají v této sezóně na mladé české hráče, podobně jako náš klub. Tito hráči jsou doplněni Ondřejem Peterkou a několika zahraničními posilami, které přivedl Hradec do svého týmu v létě před startem sezóny 2022/23. Cílem Sokolů je postoupit do play-off, což se jim minulou sezónu povedlo a budou se o to snažit i letos.

V zápase nám bude chybět několik hráčů. Petr Křivánek je dlouhodobě nemocný, Jakub Nečas má problém se zády (také dlouhodobě) a Matěj Dáňa nenastoupí kvůli zlomenině prstu na ruce.

Zápas se bude vysílat online na tvcom.cz. Odkaz na stream:

https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Zakladni/Pohlavi-Muzi/Sezona-2022-2023/212488-Sokol-Hradec-Kralove-Basket-Brno.htm

Martin Vaněk (Asistent trenéra Basketu Brno): ,,Ve středu nás čeká velmi těžké utkání, Hradec odehrál dobrých 25 minut v Praze proti USK. My navíc víme, že v Hradci se nikdy nehraje dobře. Tým vyměnil v létě spoustu hráčů, je to teď taková kombinace zkušeností a dravého mládí. Určitě to nebude lehké utkání, my se musíme hlavně soustředit na naši obranu, která nám v prvním zápase dělala trochu problém. Budeme se snažit hrát agresivně v obraně a rychle vybíhat dopředu, což je naše hra.“