Basket Brno: Slavia Praha 92:79 (27:24, 24:17, 24:22, 17:16)

Body: Chatman 23 (+ 7 doskoků, 7 asistencí), Mishula 15, Půlpán 13, Körner 13, Puršl 11, Bálint 9, Krakovič 6, Rychtecký 2 – Rožánek 23, R. Pumprla 15, Jelínek 14, Bruner 10, P. Pumprla 7, Dworsky 3, Palenik 3, Sýkora 2, Bernáth 2

První zápas v nové sezóně jsme odehráli proti nováčkovi ligy SK Slavia Praha. Šimon Puršl byl prvním, kdo si z našeho týmu připsal body. V první čtvrtině se vedení na obou stranách střídalo, v našem dresu se nejvíc dařilo Chatmanovi, který odehrál první utkání v české lize. V první části hry zaznamenal 10 bodů. Také Matěj Rychtecký odehrál své první minuty v seniorském basketbalu a dokázal proměnit dva trestné hody, díky kterým si připsal první body v Kooperativa NBL.

Ve druhé čtvrtině jsme náskok postupně navyšovali, minutu před koncem jsme vedli už o 10 bodů, což vydrželo až do přestávky. Kromě Chatmana se dařilo i Richardu Bálintovi, který dal 9 bodů.

Ve třetí čtvrtině se obraz hry nezměnil, udržovali jsme si náskok a minutu před koncem jsme vedli nejvyšším náskokem v utkání, a to dvanácti bodovým rozdílem.

Na konci čtvrté části hry dostal příležitost další debutant v nejvyšší lize, Milan Stráněl, kterému je teprve 16 let.
Nejlepším střelcem utkání se s 23 body stal na straně Brna Kameron Chatman. Za Slavii zaznamenal 23 bodů Robert Rožánek.

Lubomír Růžička (Hlavní trenér Basketu Brno): ,,V první řadě jsem rád, že konečně po dlouhé pauze začala liga. K zápasu – dvacet obdržených bodů po našich ztrátách je velké číslo, na tom určitě musíme zapracovat. Druhá věc je obranný doskok a komunikace v obraně. Naše obrana dnes nebyla dobrá, ale výhra je výhra. Velký kredit Slavii, dnes hrála velmi dobře, neměla co ztratit. My jsme byli trochu nervózní, je pravda, že někteří kluci na zápas téměř nenastoupili kvůli viróze. Jedná se o Viktora Půlpána a Oleksandra Mishulu. Ale jak říkám, výhra je výhra a já doufám, že budeme pořád lepší a lepší.

Kameron Chatman (Basket Brno): Hráli jsme dobře jako tým, i když v zápase jsme udělali mnoho chyb, hlavně v obraně. Já osobně jsem rád za svůj osobní výkon, ale všechno je to práce týmu a spoluhráčů, kteří mi dobře přihrávali.

Pavel Beneš (Hlavní trenér Slavie Praha): V první řadě gratuluji domácím, celý zápas byli o pár bodů před námi. Za nás, neodehráli jsme špatné utkání, ale byla vidět ta nezkušenost, kterou máme a také naši hráči jsou jiný somatotyp, což nás stálo spoustu bodů z vymezeného území. Nehráli jsme úplně špatně, ale mohli jsme dopadnout i o něco líp. Konečný výsledek je pro nás celkem slušný na to, že máme jiné cíle než domácí tým.

Robert Rožánek (Slavia Praha): V první řadě gratuluji Brnu, musím říct, že si dnes výhru zasloužili. My jsme celý čas jen dotahovali náskok soupeře. Ve třetí čtvrtině to chvíli vypadalo, že se dokážeme na soupeře dotáhnout, ale nakonec rozhodli zkušenosti a fyzičnost Brna. Celkově jsme neodehráli zlý zápas, ale myslím si, že dokážeme hrát ještě líp.

Počet diváků: 632