První zápas v nové sezóně Kooperativa NBL odehrajeme už tuto sobotu proti nováčkovi celé ligy, týmu SK Slavia Praha. Utkání začne 1. října v 18:30, v Starez Aréně Vodova.

Slavia minulou sezónu vyhrála první ligu, po výhře ve finále play-off nad Pískem. Dostala se do baráže, ve které dokázala přehrát Jindřichův Hradec a tuto sezónu bude díky tomu nastupovat v nejvyšší Kooperativa NBL.

Zápas 1. října mezi Brnem a Slavii, bude prvním vzájemným zápasem těchto dvou týmů. Utkání se bude vysílat online na tvcom.cz.

Odkaz na stream

Přípravu měly oba týmy rozdílnou, Slavia absolvovala zápasy se slovenskými a českými týmy, zatímco Basket Brno odehrál několik utkání proti zahraničním soupeřům z Maďarska, Polska a Rakouska. Slavia Praha dokázala v přípravě vyhrát třikrát, po výhrách ve federálním poháru nad slovenským týmem BC Prievidza, Ostravou a SLUNETOU Ústí nad Labem. Náš tým měl přípravu úspěšnější. Dokázali jsme vyhrát nad vicemistrem z Opavy, rakouským týmem St. Pölten a z dvou turnajů v Maďarsku jsme si přivezli druhé a třetí místo.

K zápasu proti Slavii nastoupíme v sestavě bez zraněného Jakuba Nečase, který má problém se zády, Matěje Dáňi, který má zlomený prst na ruce a také bez Petra Křivánka, který je dlouhodobě nemocný. Zápas proti Slavii bude prvním zápasem v lize pro zahraniční posilu Kamerona Chatmana.

Slavia v létě oznámila příchod několika posil, uvidíme, jak se jim v lize bude dařit. Největší jméno na soupisce soupeře je ale Pavel Pumprla, kterému je 36 let a ve své kariéře hrával za kluby jako BK Opava, ČEZ Basketball Nymburk nebo španělské Obradoiro.

Diváci se mohou těšit na soutěže, které proběhnou o poločasové přestávce. Ceny pro vítěze zajišťují naši partneři.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Stejně jako na startu minulé sezóny nás čeká nováček nejvyšší soutěže. V letošním roce se jedná o celek Slavia Praha, která v mých očích není až takový nováček, protože mnoho hráčů už má zkušenosti z nejvyšší Kooperativa NBL. My respektujeme sílu pražského celku, ale zápas bude zejména o nás, o našem přístupu, o naší obraně. Samozřejmě vnímáme, že jsme v roli favoritů, ale musíme být obezřetní, protože sem přijede Slavie, která nemá co ztratit. Bude mít nováčkovskou energii a půjde do toho s čistým vědomím, že zde může jen získat. Ale jak už jsem říkal, my se chceme soustředit na hru, kterou chceme předvádět celou sezónu. To znamená agresivní obrana, důraz, doskok a hrát v našem rytmu a našem tempu.“

Viktor Půlpán (rozehrávač Basketu Brno): ,,Čeká nás první zápas v sezóně, na který se všichni už moc těšíme. Věřím, že když budeme hrát naši rychlou hru, založenou na dobré agresivní obraně, tak v zápase vyhrajeme. Doufám, že přijde co nejvíc fanoušků, a že jim hned v prvním zápase ukážeme, že bude celou sezónu na co chodit.“