16.-17. září jsme se zúčastnili turnaje v Maďarsku, ve městě Paks. Turnaj byl memoriálem místního hráče Ferdinánda Morgena. První zápas jsme odehráli s domácím týmem Atomerőmű, čtyřnásobným mistrem maďarské ligy. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce po tom, co jsme na konci třetí čtvrtiny prohrávali již o 15 bodů. V poslední části hry jsme dali několik tříbodových střel, díky čemu jsme se na soupeře dotáhli. Vteřinu před koncem byl faulovaný kapitán týmu Jakub Krakovič, který se dostal na čáru trestního hodu. V tu chvíli jsme prohrávali o dva body a potřebovali jsme, aby byl náš kapitán úspěšný. Dvěma úspěšnými střelami poslal zápas do prodloužení, ve kterém jsme dokonali obrat a vrátili jsme tak maďarskému týmu prohru z domácího utkání.

Po výhře nad domácím týmem jsme se dostali do finále, ve kterém jsme si změřili síly s klubem Kaposvári KK. Finálový zápas jsme nezačali zle, první čtvrtina byla vyrovnaná, na konci poločasu jsme dostali několik bodů v řadě a do šatny jsme odcházeli s deseti bodovým mankem. Třetí čtvrtina byla opět vyrovnaná a o vítězi turnaje rozhodla poslední část hry. V ní jsme doufali v podobný obrat jako proti domácímu týmu, ale to se nám nepovedlo, konečné skóre 90:111 nás poslalo domů se stříbrem.

Prezident maďarského týmu Atomerőmű a organizátor turnaje Róbert Gulyás: ,,Mám moc rád tým Basket Brno, protože hraje agresivně, a právě to nám pomůže s přípravou na sezónu v maďarské lize, kde takový tým nemáme. Pro nás je to skvěla příprava, jak zápas v Brně, tak i tady na turnaji. Oba zápasy byli vyrovnané, což je pro nás také důležité a dokázali jsme si, že můžeme hrát vyrovnaný basketbal i s týmem, jakým je Basket Brno.“

Róbert Gulyás je bývalý maďarský hráč, který hrál v týmech jako Dynamo Moskva, Trabzonspor, nebo Unicaja Malaga.

 

Výsledky Memoriálu Ferdinánda Morgena:

Pátek:

Basket Brno: Atomerőmű Paks 105:100 pp

Kaposvári KK: SZTE Szedeak 82:66

Sobota:

SZTE Szedeak: Atomerőmű Paks 65:71

Basket Brno: Kaspovári KK 90:111

 

Konečné pořadí:

  1. Kaposvári KK
  2. Basket Brno
  3. Atomerőmű Paks
  4. SZTE Szedeak