Basket Brno: WKS Slask Wroclaw 68:77
(23:27, 14:16, 14:22, 17:12)

Druhý přípravný zápas v Polsku jsme odehráli proti mistrovi Polské ligy WKS Slask Wroclaw. Ve vyrovnaném zápase jsme nakonec prohráli o 9 bodů 77:68.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, v první čtvrtině se hrál útočný basketbal, po první části hry jsme prohrávali 23:27. Ve druhé čtvrtině zůstal obraz hry stejný, poločas skončil výsledkem 43:37 pro domácí tým z Wroclawi. Začátek třetí čtvrtiny se nám nepovedl, rychle jsme prohrávali o 12 bodů. Problémem byly fauly, až čtyři hráči měli v této části hry čtyři osobní chyby. Viktor Půlpán a Richard Bálint do konce třetí čtvrtiny získali pátý faul, kvůli kterému nemohli nastoupit do poslední části hry. Pět minut před koncem zápasu jsme dokázali stáhnout náskok soupeře na 6 bodů, Wroclaw si ale vítězství pohlídal a zvítězil o 9 bodů.

Richard Bálint: ,,Myslím si, že jsme dnes podali dobrý výkon, dlouho jsme se drželi, bohužel nás ve třetí čtvrtině srážely fauly, kterých jsme udělali příliš a v závěru utkání nám kvůli tomu chybělo několik hráčů. Celkově to byla dobrá zkušenost, ukázali jsme, že můžeme hrát vyrovnanou partii také proti silným týmům, jakým je WKS Slask Wroclaw”.