Basket Brno: Dabrowa Górnicza 81:87
(14:25, 21:19, 22:21, 24:22)

Body: Bálint 19, Půlpán 15, Puršl 13, Chatman 12, Körner 8, Krakovič 8, Dáňa 6

První venkovní přípravný zápas jsme odehráli v Polsku proti Dabrowe Górniczi. Byla to naše první prohra v přípravě poté, co jsme doma vyhráli nad Svitavami a Opavou.

Začátek zápasu nám vůbec nevyšel, rychle jsme prohrávali 7:0. Naše první body v zápase dal Viktor Půlpán, který se nedostal do závěrečné nominace na Eurobasket. První čtvrtinu jsme nakonec po mnoha ztrátách prohráli o 11 bodů. Druhou čtvrtinu jsme začali 13. bodovou šňůrou, podařilo se nám dostat do vedení, soupeř si ale vedení vzal opět zpátky. Po poločase jsme prohrávali o 9 bodů 35:44. Ve třetí části hry nás opět limitovaly ztráty a i když jsme kromě první čtvrtiny dokázali hrát se soupeřem vyrovnaný zápas, utkání jsme nakonec prohráli o 6 bodů.

V dobrém světle se ukázala nová posila, američan Kameron Chatman, který dal v zápase 12 bodů.

Viktor Půlpán: ,,Byl to náš první zápas se mnou, Környm a KC (naše nová posila Kameron Chatman) a myslím, že nám to ukázalo na čem musíme pracovat, bylo tam hodně chyb a ztrát. Máme ještě hodně přípravných zápasů a ještě je čas to zlepšit. Dnes jsme tam měli i dobře pasáže, na kterých musíme stavět”.