Včera 3. srpna pro většinu našich hráčů začala letní příprava. Trenéru Lubomírovi Růžičkovi se hlásilo 11 hráčů, ostatní členové kádru se připojí až v průběhu srpna. Společně budou pracovat na fyzičce a herní přípravě na novou sezonu 2022/23, která pro nás začne 1.října domácím utkáním proti nováčkovi Kooperativa NBL Slavii Praha.

Trenér Lubomír Růžička: ,,Letošní přípravu jsme rozdělili do dvou období, první je předpřípravné, kde se budeme snažit zapojit co nejvíce hráčů, v současné chvíli máme vyhlédnuto asi 20 hráčů, kteří jsou buď z kategorie U19, projektu Next genereation, nebo B týmu. Druhá část přípravy bude zápasová, kde by jsme chtěli počítat se 14 hráči, kteří potom budou i na soupisce A týmu pro KNBL a ENBL.”

O všech přípravných zápasech budeme informovat na webu a sociálních sítích příští týden.

,,V této chvíli máme podepsáno 14 českých hráčů, do začátku sezóny chceme přivést ještě dvě zahraniční posily, kdy jeden hráč bude působit na pozici perimetrového hráče a druhý na pozici power forward. V současné chvíli pracujeme na skautingu a získáváme informace o těchto hráčích.

Co se týče kluků, kteří měli teď nějaké reprezentační povinnosti, tak Viktor Půlpán se připravuje s reprezentačním týmem na turnaj v Pardubicích, který bude v polovině srpna a následně bude bojovat o nominaci na Eurobasket. 8. srpna se k týmu připojí Richard Bálint, který má za sebou mistrovství Evropy kategorie U20 a hráči, kteří jsou teď v reprezentaci U18 se k nám připojí kolem 15. srpna.” dodává hlavní trenér.