Tomáš Nesrovnal má pouze 18 let, studuje na gymnáziu v Brně a je členem realizačního týmu Basketu Brno, kde působí jako videokouč.

Jak je to s tebou a basketem?

Já jsem do 16 let basketbal aktivně hrával, pak jsem měl nějaké zdravotní problémy a bylo mi zakázáno soutěžit na vrcholové úrovni. Dřív jsem ale hodně nahlížel na trénování a od 14 let jsem trénoval děti u nás ve Šlapanicích a když mi bylo 16, tak jsem se dostal do Basketu Brno.

Jak si se do Basketu Brno dostal?

Dostal jsem se k tomu tak, že znám Patrika Audu (současný reprezentant Česka), což je náš rodinný kamarád a já jsem jenom řekl, že bych měl hrozný zájem a nadšení alespoň nahlédnout do toho, jak funguje vrcholový basketbal, a tak se to nějak podařilo. Trenér Růžička na mě dostal nějaké doporučení, sešli jsme se spolu, on si mě vyzkoušel, dal mi nějakou práci abych ji vypracoval a od té doby v Basketu Brno působím.

Tvoje úloha v týmu je videokouč. Kdybys mohl objasnit, co to znamená, co všechno máš na starosti a co všechno pro klub děláš?

Tak úkolují mě všichni trenéři v čele s hlavním trenérem Růžičkou, přičemž moje práce je hlavně o videu, to znamená, že když trenéři potřebují sestřihnout skautingovou přípravu před zápasem, nebo po zápase, jsem na to já. Zároveň se to týká také statistik, které potřebují právě trenéři, nebo majitelé klubu. Další stránkou mé práce je samozřejmě stříhání nějakých zajímavých momentů, nebo highlightů z jednotlivých zápasů, nebo jednotlivých hráčů.

Chystá se něco zajímavého v oblasti videa na tuhle sezonu, na co se mohou fanoušci těšit?

Fanoušci se určitě můžou těšit na zajímavé highlighty ze zápasů a výběr nejlepších akcí, který bychom chtěli dělat z každého zápasu.

Jak tě v týmu berou hráči a realizační tým?

V realizačním týmu jsem samozřejmě nejmladší, takže žertíky na moji adresu jsou poměrně časté, ale myslím si, že po těch dvou letech mě už berou a svoji pozici v týmu jsem si uhájil. Pro hráče jsem taky samozřejmě mladý, ale myslím si, že mě vzali a že mě respektují. Samozřejmě to je těžší i pro ně s ohledem na můj věk, ale myslím si, že už máme vybudovaný nějaký vzájemný respekt.

Poslední otázka se týká tvé přezdívky, která je věšák. Kdo a kdy ji vymyslel?

Jestli se nepletu, tak ji vymyslel Luboš Bartoň. Vzniklo to tak, že na hale Vodova byl takový věšák na volejbalovou síť, a právě Luboš Bartoň řekl, že tím, jak jsem hubený a vysoký, že to vypadá jako já a od té doby se to chytlo a za dva roky už mi v kanceláři jinak neřeknou.