Ve čtvrtek 19. května nás od 18:00 čeká utkání se Slunetou. Ústí je naším soupeřem v sérii o bronzové medaile Kooperativa NBL, která startuje na naší palubovce na hale Vodova.

Poslední vzájemný zápas jsme se Slunetou odehráli koncem března letošního roku na domácí palubovce. První poločas utkání byl vyrovnaný, nicméně ve třetí čtvrtině jsme Ústí odskočili a náskok postupně navyšovali. Nakonec jsme si vybojovali vítězství 92:74.

Ústí odehrálo semifinálovou sérii play off KNBL s Nymburkem. Ačkoli byl stav série 4:0 ve prospěch nymburských hráčů, Sluneta vedoucí celek, v určitých fázích každého zápasu, pěkně potrápila.

My za sebou máme semifinálovou sérii play off KNBL, ve které jsme s Opavou odehráli pět zápasů. Vstup do letošního semifinále nám na opavské palubovce vůbec nevyšel. První utkání jsme prohráli vysokým rozdílem 85:121. Ve druhém zápase se nám ale dařilo o něco lépe, nicméně v koncovce jsme opět podlehli 78:83. Poté se série přesunula do Brna, kde jsme v prvním ze dvou zápasů zvítězili 95:88, druhý nám opět v koncovce utekl 81:87. Poslední zápas se hrál opět v Opavě. Začátek utkání nebyl podle našich představ (15:0) a konec 1. čtvrtiny za stavu 30:8 pro domácí. Nicméně jsme se pak zvedli a ve třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli 30:14, dostali v průběhu i do vedení. To si ale Opavané nenechali líbit a rázem byli zpět v zápase. Konečné skóre posledního semifinálového zápasu bylo tedy 66:83 ve prospěch domácích.

Organizace vstupů pro utkání:

-> Hlavní vchod bude určen pro běžné vstupy (lístky zakoupené na místě)
-> Vedlejší vchod bude určen pro vstupenky zakoupené online a pro držitele permanentek

Momentálně nejlepší střelci Slunety: Autrey (16.0), Svejcar (15.0), Pecka (13.3), Spencer (12.4)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Mishula (13.8), Mickelson (13.2), Puršl (11.4), Bálint (10.1)

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „Čeká nás závěrečná série letošní sezóny. Souboje proti ústecké Slunetě jsou pro nás vyvrcholením celoročního snažení. Cílem klubu bylo v KNBL překonat loňské čtvrté místo. Všichni si uvědomujeme, že nám bude čelit celek, který prožívá nejúspěšnější sezónu jejich klubové historie. My však máme své cíle a uděláme maximum k jejich naplnění. Těšíme se na sérii a věřím, že nám již ve čtvrtek přijdou lidé dodat energii. Jejich podpora po celou sezónu, a zvláště v play off je skvělá a my se lidem budeme chtít odvděčit ziskem ligové medaile.“

Danilo Djuricic (pivot Basket Brno): „Mezi naším posledním zápasem s Opavou a prvním zápasem se Slunetou je poměrně dlouhá pauza, kterou využijeme pro přípravu na první zápas ze série o bronz. V této sérii jsme připraveni bojovat o medaili pro náš klub. Bude to bitva jako v ostatních zápasech, které jsme proti nim v této sezóně odehráli. Naším hlavním cílem bude vyhrát na doskoku a dobrá týmová obrana.“

Doprovodný program:

Na poločas je pro vás připraveno vystoupení v podobě aerobikového klubu OneClub Brno, jež je 3. nejlepším sportovním klubem v ČR.

Také nebude chybět již standardní soutěž ve střelbě na koš. Cenou za výhru je voucher v hodnotě 500,- do obchodu Candy Store Brno.