O uplynulém víkendu se konalo FINAL4 U19 v Pelhřimově a v Jindřichově Hradci, které se účastnil i náš tým extraligy.

Nicméně cesta na finálový turnaj nebyla jednoduchá. Po základní části postoupil tým do nadstavby A z 1.místa pouze s jedinou prohrou. Po nadstavbové části s bilancí 20 výher a 2 proher čekalo tento tým PLAY-OFF se Sokolem pražským. Série play-off se odehrála na tři utkání a po stavu 2:1 kluci zaslouženě postoupili na finálový turnaj.

Sobotní semifinálové utkání bylo na programu v Pelhřimově, kde zvítězili ve vyrovnaném utkání nad týmem USK Praha. Tato výhra kluky poslala do nedělního boje o zlaté medaile. Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen s 15 body a 5 asistencemi Marek Půlpán.

BASKET BRNO – USK Praha                                           78:73
Sobota 7.5.2022, 16:00, SH Pelhřimov, Pelhřimov

Střelci: Nečas – 28b. (16 doskoků), Půlpán – 15b., Svoboda a Dáňa po 10b.

Na nedělní finálové utkání se turnaj přesunul do Jindřichova Hradce. Tým čekal velmi těžký zápas s týmem GBA Sojky Pelhřimov, který si poradil v semifinále s Tygry Brno. (80:65) Bohužel kluci nestačili na lepší Sojky a prohráli 86:66. Nejlepším hráčem utkání, který byl poté zvolen i do ALL-STAR pětky turnaje byl Jakub Nečas.

GBA Sojky Pelhřimov – BASKET BRNO                        86:66
Neděle 8.5.2022, 13:00, Městská sportovní hala, Jindřichův Hradec

Střelci: Nečas – 25b. (13 doskoků), Svoboda – 17b.

 

Zhodnocení trenéra:

Martin Vyroubal (hlavní trenér): „Máme za sebou dlouhou a náročnou sezónu, která ale díky bohu byla po dvou letech ovlivněných protiepidemických opatřeními konečně kompletní. I když se nám závěr sezóny nepovedl a my skončili těsně pod vrcholem juniorské extraligy, tak jsem pyšný na progres, který kluci v průběhu roku udělali. Věřím, že díky zapojení hráčů do A-týmu, zápasovým zkušenostem z 1.ligy, extraligy U19 a v neposlední řadě z kvalitních mezinárodních turnajů nabývají hráči zkušenosti, které jsou velmi potřebné při přechodu do mužské kategorie. Rád bych poděkoval všem v klubu, kteří se každodenně na růstu hráčů podílejí.“

 

Tento turnaj byl posledním turnajem v mládežnických kategorií pro tyto hráče – Alexandr Michal, Matěj Dáňa, Adam Husták, Petr Křivánek a Roman Slovák. Těmto hráčům přejeme další úspěchy jak v soukromém, tak i v sportovním životě.

Klukům gratulujeme ke krásnému 2.místu na FINAL4 U19 a přejeme hodně štěstí do dalších sezón.