Zítra nás na opavské palubovce čeká od 18:00 5. kolo semifinálové série play off Kooperativa NBL. Zraněným stále zůstává rozehrávač Viktor Půlpán. Poslední dva vzájemné zápasy jsme s Opavou odehráli na domácí palubovce v pátek a v sobotu.

V pátek jsme před zraky 1187 fanoušků předvedli skvělý výkon a Opavu jsme dokázali zdolat poměrem 95:88.V sobotu nám ale tři hráči (Nečas, Dáňa a Křivánek) odjeli na Final 4 U19 do Pelhřimova. Opavu jsme po velkém boji nakonec nezvládli porazit a hostující tým nás tak přehrál 83:78. Stav série je nyní 3:1 pro Opavu.

Pokud nás chcete podpořit na úterním zápase v Opavě, nabízíme vám opět možnost volného vstupu do hlediště. Zájemci, kontaktujte našeho team managera, Tomáše Dokoupila, zprávou na FB.

Momentálně nejlepší střelci Opavy: Gumbs (17.0), Šiřina (15.7), Markusson (14.6), Gniadek (9.4)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Mishula (14.6), Mickelson (13.3), Puršl (11.3), Bálint (10.0)

Luboš Bartoň (asistent trenéra Basket Brno): „Série se vrací do Opavy, kde musíme vyhrát. Kromě prvního zápasu jsme s Opavou dvakrát prohráli malým rozdílem, poprvé kvůli velkému množství ztrát, podruhé nás soupeř výrazně porazil na doskoku a k tomu nás nepodržela střelba z dálky. To budou dva základní parametry do pátého utkání, s tím, že se nám musí dařit ve střelbě za 3. Těšíme se na dobrou basketbalovou kulisu.“

Šimon Puršl (pivot Basket Brno): „Po posledním zápase, který jsme prohráli, má Opava bohužel šanci ukončit doma sérii. Tomu budeme chtít předejít důslednou hrou od prvních minut, stabilní obranou bez chyb a bojem na doskoku. Věřím, že když se nám podaří všechny tyto věci dodržet, v Opavě vyhrajeme.“