V pátek a sobotu nás čekají další dvě kola semifinálové série play off Kooperativa NBL, ve které je naším soupeřem BK Opava. Do zápasů stále nezasáhne náš rozehrávač Viktor Půlpán, který je po zranění ruky.

PÁTEK 6/5/2022 v 18:00, hala Vodova (online vstupenky – https://go.ticketportal.cz/event/777/performance/4339)

SOBOTA 7/5/2022 v 18:00, hala Vodova (online vstupenky – https://go.ticketportal.cz/event/777/performance/4340)

Poslední dva vzájemné zápasy jsme s Opavou odehráli na začátku tohoto týdne na opavské palubovce. Z obou utkání vyšli jako vítězové domácí hráči, nicméně tyto dva zápasy měli naprosto odlišný průběh.

V pondělí jsme nastoupili do prvního zápasu semifinálové série play off Kooperativa NBL. Ačkoli jsme po první i druhé čtvrtině na domácí celek ztráceli pouhých 9 bodů, vstup do druhého poločasu se nám vůbec nevydařil podle našich představ a Opava začala svůj náskok ještě více navyšovat. Konečné skóre pak bylo 121:85 ve prospěch domácích.

V úterý jsme odehráli druhý zápas v Opavě. Od začátku byli sice domácí o krok před námi, nicméně jsme se drželi v těsném závěsu a závěr zápasu jsme ještě zdramatizovali. Štěstěna ale bohužel nestála na naší straně, a tak jsme prohráli i podruhé, tentokrát velmi těsně 78:83.

Stav série je nyní 2:0 pro Opavu. Přijďte nás podpořit na halu Vodova, budeme vás potřebovat!

Organizace vstupů pro obě utkání:

-> Hlavní vchod bude určen pro běžné vstupy (lístky zakoupené na místě)
-> Vedlejší vchod bude určen pro vstupenky zakoupené online a pro držitele permanentek

Momentálně nejlepší střelci Opavy: Gumbs (19.1), Šiřina (15.6), Markusson (14.7), Gniadek (9.5)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Mishula (14.2), Mickelson (13.3), Puršl (11.3), Půlpán (10.2)

Martin Vaněk (asistent trenéra Basket Brno): „Semifinálová série se přesouvá do Brna. V Opavě jsme odehráli dvě těžká utkání, ale zejména druhý poločas utkáni dva nám ukázal, že s Opavou můžeme hrát vyrovnanou partii. Musíme se lépe adaptovat na fyzický basketbal, zastavit opavské střelce a pracovat lépe zejména na obranném doskoku. Věřím, že nás znovu přijdou podpořit naši fanoušci, kteří v posledním domácím zápase vytvořili fantastickou atmosféru a poženou nás za otočením této série!“

Richard Körner (pivot Basket Brno): „Po dvou úplně rozdílných zápasech, které jsme odehráli v Opavě, se série přesouvá k nám na Vodovu. Pokud chceme pomýšlet na vítězství a vyrovnání série, musíme předvést koncentrovaný a bojovný výkon v obou zápasech.“

Doprovodný program:

Před zápasem proběhne předání ocenění Kooperativa NBL (Hunter Mickelson za All Star 5 ligy a Viktor Půlpán za nejlepšího obránce ligy)

Na poločas je pro vás připraveno vystoupení v podobě aerobikového klubu OneClub Brno, jež je 3. nejlepším sportovním klubem v ČR.

Také nebude chybět již standardní soutěž ve střelbě na koš. Cenou za výhru je voucher v hodnotě 500,- do obchodu Candy Store Brno.