V pondělí a úterý odehrajeme první dva zápasy semifinálové série play off Kooperativa NBL, ve které je naším soupeřem BK Opava. Rozehrávač Viktor Půlpán má po operaci ruky, tudíž do zápasů nezasáhne.

Poslední vzájemný zápas jsme s Opavou odehráli začátkem března tohoto roku na opavské palubovce v rámci 9. kola nadstavbové části A1 Kooperativa NBL. Po celou dobu utkání jsme byli ve vedení, nicméně v poločase nás Opava dotáhla a my jsme vedli již pouze o 3 body (43:40). Tento náskok jsme ale ve třetí a čtvrté čtvrtině postupně navyšovali, a nakonec jsme odjeli domů s vítězstvím 87:74.

Pondělní utkání (2/5/2022 v 18:00) budete moci sledovat v přímém přenosu na ČT Sport.

Pokud nás ale chcete podpořit na pondělním a úterním zápase v Opavě, nabízíme vám opět možnost volného vstupu do hlediště. Zájemci, kontaktujte našeho team managera, Tomáše Dokoupila, zprávou na FB.

Momentálně nejlepší střelci Opavy: Šiřina (16.1), Gumbs (15.6), Markusson (14.6), Gniadek (9.5)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Mishula (13.8), Mickelson (13.2), Puršl (11.4), Půlpán (10.2)

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „Úvodní zápasy v Opavě bereme s velkou vážností. Dny po čtvrtfinále jsme využili k regeneraci a přípravě na našeho soupeře. Opava má zkušený tým, který vhodně doplnila. My známe její přednosti a limity. Věřím, že jsme dostatečně dobře připraveni bojovat v proslulém “opavském žlutém pekle”. Na tuto atmosféru se těšíme a do Opavy pojedeme odhodláni bojovat o každý centimetr palubovky.“

Matěj Dáňa (guard Basket Brno): „Čeká nás další, myslím si, že velmi napínavá série, ve které začínáme už v pondělí a úterý na opavské palubovce. Budeme se chtít vrátit do Brna s co nejlepší bilancí.“