Šestý zápas série se za našeho vedení 3-2 odehrál v úterý 26/4 v hale na Dašické v Pardubicích. Domácí odvraceli mečbol, my jsme se mohli výhrou posunout do semifinále.

Na toto utkání bychom nejraději zapomněli, no, a protože jsme tak udělali hned po jeho skončení, nic víc vám k němu nesdělíme. 😊

Vše se chystalo na rozhodující zápas číslo 7 u nás na Vodově. Brno do toho!!

 

BK Pardubice – Basket Brno                  93:59 (19-13, 30-22, 28-9, 16-15)

Statistiky

Brno – Marko 11, Puršl 9, Mishula 8, Mickelson 8, Djuricic 6, Jansa 5, Krakovič 4, Bálint 3, Dáňa 3, Nečas 2

Pardubice – Šafarčík 18, Walton 18, Švrdlík 17, Shundel 14

 

Doskoky 54:34, asistence 21:18, zisky 4:2, ztráty 6:8

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Zápas se mi samozřejmě hodnotí velmi těžko. Prohráli jsme velkým rozdílem, v podstatě nám nevycházelo nic jak na obranné, tak na útočné polovině, prohrávali jsme hodně na doskoku, dostali jsme 23 bodů z druhých šancí… Dneska to prostě nebyl náš den. Nejdůležitější teď bude nastavit hráčům hlavy. V téhle sérii zatím platilo můj dům, můj hrad, v Brně to bude úplně jiný zápas, do kterého musíme dát všechno.”

Šimon Puršl (centr Basket Brno): „Uteklo nám to už v prvním a pak na začátku druhého poločasu, převážně kvůli útočným doskokům, Pardubice jich měly příliš. Také se dobře připravily na naši obranu, kterou jsme měli připravenou na jejich sety. Něco ve své hře pozměnily, měly dobré příležitosti, a ještě k tomu útočně doskakovaly, to byly hlavní důvody, proč jsme dneska o tolik prohráli. Věděli jsme, že to v Pardubicích nebude lehké, naštěstí na poslední zápas máme výhodu domácího prostředí.”

Dino Repeša (trenér BK Pardubice): „Myslím, že jsme se dobře mentálně připravili. Klíčový rozdíl udělala obrana, Brno nám dalo jen 59 bodů. Měli jsme velký hlad po vítězství, víc doskoků. To, proč jsme vyhráli o tolik, byla střelba za tři body a trestné hody, v obou statistikách jsme byli lepší než v předchozím utkání.”

Petr Šafarčík (guard BK Pardubice): „My jsme věděli, že dneska buď vyhrajeme, nebo pro nás skončí sezona. Myslím si, že to šlo vidět na každém z nás, nasazení a vůle po vítězství byla obrovská. Trenér nám o přestávce řekl, že musíme dobře vstoupit do druhé půlky, že když se nám podaří navýšit náskok nad 20 bodů, tak se Brno zlomí, a přesně to se stalo. Jsem hrozně rád, že jsme se vyvarovali hluchých míst, která jsme měli v předcházejících zápasech, a vydrželi jsme takhle hrát po celých 40 minut.”