V sobotu 23. dubna nás od 18:00 čeká 5. zápas čtvrtfinálové série Kooperativa NBL doma s Pardubicemi. Start rozehrávače Viktora Půlpána a křídelníka Jakuba Nečase, kteří v úterním zápase 3. kola v Pardubicích, utrpěli zranění v horní části těla, je nejistý.

V úterním utkání jsme hned ve druhé minutě přišli na zbytek zápasu o hlavního rozehrávače Viktora Půlpána, což pro nás byla samozřejmě velká ztráta pro oba venkovní souboje. Nicméně jsme stále drželi tempo hry, i když byli pardubičtí hráči po celou dobu o krok před námi. Ve třetí čtvrtině přišlo na naší straně další zranění, konkrétně křídelník Jakub Nečas, který tak do středečního utkání také nezasáhl. V poslední čtvrtině nám domácí odskočili a tuto ztrátu jsme již nebyli schopni dohnat. Třetí zápas této série dopadl tak lépe pro domácí celek 97:84.

Ve středečním boji jsme do zápasu vkročili velmi vlažně a po prvních pěti minutách jsme prohrávali o 12 bodů. To ovšem netrvalo dlouho a na konci 1. čtvrtiny jsme zaostávali za domácími pouze o 5 bodů (20:25). V poločase jsme šli do šaten s desetibodovou ztrátou, kterou jsme ale ve třetí čtvrtině stáhli pouze na 4 body. Poslední čtvrtina zápasu zpočátku patřila Pardubicím, nicméně my jsme bojovali až do konce. Měli jsme na ruce poslední střelu, která by nás poslala do prodloužení, ale štěstěna nestála na naší straně a prohráli jsme na Dašické i toto utkání, tentokrát 87:89.

Stav série je momentálně 2:2 a 5. zápas se tak z pardubické Dašické přesouvá zpět do Brna na Vodovku, kde se na vás budeme těšit. Přijďte nás podpořit!

Na sobotním zápase budou u hlavního vchodu otevřeny dvoje dveře pro umožnění plynulejšího průchodu fanoušků. Jedny pro ty, kteří si chtějí koupit lístek na místě a druhé pro držitele permanentek a ty, kteří si lístky zakoupili online.

Odkaz na vstupenky – https://go.ticketportal.cz/event/805/performance/4304

Momentálně nejlepší střelci Pardubic: Vyoral (15.7), Walton (13.0), Šafarčík (12.9), Pekárek (12.7)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Mishula (15.0), Mickelson a Madden (13.5), Puršl (11.3)

Luboš Bartoň (asistent trenéra Basket Brno): „Série se vrací do Brna za stavu 2-2 a my musíme udržet výhodu domácího prostředí. Čtvrtý zápas jsme sice prohráli, ale ukázal nám spoustu dobrých věcí do dalších utkání. Zlepšení v obraně, a hlavně na doskoku jsou věci, které bychom rádi udrželi do zápasu číslo 5. Musíme se vypořádat s případnou absencí Viktora Půlpána, který pro nás udával tempo hry a bez něj ztrácíme rychlost a fyzičnost na perimetru. Petr Křivánek nám dal skvělé minuty v Pardubicích a doufám, že i další hráči zastoupí za zraněné hráče. Určitě přijdou na řadu i nějaké změny v taktice, které čekáme i na druhé straně, což je něco normálního v sérii play-off.“

Petr Křivánek (rozehrávač Basket Brno): „Doma si v sobotu budeme chtít urvat vítězství za každou cenu. Důležitá bude naše agresivita a bojovnost zejména na doskoku. Fanoušci se mohou těšit na 100% nasazení a pěkný basketbal. Doufám, že jich přijde co nejvíce a udělají skvělou atmosféru, jako tomu bylo v předchozích domácích zápasech této série!“