V rychlém tempu běžící čtvrtfinálová série měla na pořadu čtvrté utkání hned druhý den. V tak krátké době nebylo možné uzdravit jak Půlpána, tak Nečase, museli jsme se tedy obejít bez nich. Přesto jsme chtěli urvat třetí výhru pro sebe.

Začátek znovu vyšel lépe domácím, kteří si rychle vypracovali dvouciferný náskok. Ten se nám ale podařilo do první přestávky stáhnout na -5 bodů.

Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili mnohem lépe my, otočili jsme vedení v zápase na naši stranu, bohužel, koncovka poločasu vyzněla pro Beksu, která tak do šaten odcházela s náskokem 10 bodů.

Hned po startu druhé půle odskočili domácí dokonce do 16bodového trháku a s námi to vypadalo bledě. Pak se ale obraz hry znovu otočil – začali jsme lépe bránit, běhat do rychlých protiútoků a po 30 minutách naše manko činilo pouhé 4 body.

Ve vypjaté závěrečné čtvrtině domácí znovu navýšili vedení, my jsme z něj postupně ukrajovali, až přišla úplná koncovka zápasu. Nejprve Bálint trefil pouze jednu šestku (stav 89-87), poté pardubický Walton ani jednu (stav 89-87, cca 7 vteřin do konce), přihrávka na Körnera do protiútoku neprošla a vyhazovali jsme z autu 0,7 do konce. Míč našel Djuricice, jehož střela skákala po obroučce, do koše však nespadla.

Stav série je nyní 2-2, páté utkání se odehraje na Vodové v sobotu 23/4 od 18:00. Nebudeme vás zvát k přenosu na TVcom (který samozřejmě poběží), chceme vás vidět v hale!! Brno do toho!!

 

BK Pardubice – Basket Brno                  89:87 (25-20, 28-23, 16-22, 20-22)

Statistiky

Brno – Puršl 24 (+7 doskoků), Mishula 13 (+8 asistencí), Djuricic 11, Mickelson 9, Křivánek 8 (+6 doskoků), Körner 7, Bálint 6, Krakovič 6, Marko 3 (+5 asistencí)

Pardubice – Walton 22, Vyoral 20, Vrankovič 15, Švrdlík 15

 

Doskoky 33:42, asistence 24:25, zisky 12:8, ztráty 10:21

 

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Skvělá reklama na basket. Dneska vyhrála Beksa, mohli jsme vyhrát my. Skvělá atmosféra. Kdybych měl být konkrétní, asi jsme našli trošku klíč, jak zastavit útok Pardubic, který nás trápil. I přesto, že jsme dostali 89 bodů, ve třetí a čtvrté čtvrtině už to bylo v obraně fajn. Od toho se musíme odpíchnout do dalšího utkání. Nic se neděje, je to 2-2 a uvidíme se v sobotu.”

Šimon Puršl (pivot Basket Brno): „Byla to bitva, všichni to viděli. Zápasy s Beksou jsou i v normální sezoně vždycky hodně fyzické, v play-off o to víc. My jsme se připravovali na to, abychom lépe zvládali obranný doskok a nenechávali Pardubicím otevřené střely, ale myslím, že jsme se nezlepšili tak, jak jsme si přáli, nějaké doskoky pořád měly. Play-off je ale dlouhé. Znovu si probereme věci, na kterých budeme chtít zapracovat a na domácí palubovce budeme hrát s větším sebevědomím.”

Adam Konvalinka (asistent BK Pardubice): „Hodně těžké vítězství. Měli jsme skvělý vstup, kdy jsme Brnu utekli nechci říct jednoduše, ale hráli jsme svoji hru: jednoduchou, rychle dopředu. Brno se pak strašně jednoduše, rychlými protiútoky, vrátilo do zápasu a bohužel musím říct, že větší část utkání asi bylo lepší. My jsme ale hráli s nějakým bodovým polštářem, který nám pomohl. Na konci jsme to zvládli nechci říct krásou, ale bojovností a díky přispění Kamila Švrdlíka, který zahrál v koncovce skvěle. Jsme rádi za výhru, protože můžeme dát našim fanouškům další domácí zápas. Vytvořili skvělou atmosféru a doufám, že jich příští úterý přijde co nejvíc.”

Kamil Švrdlík (power forward BK Pardubice): „Asi to v některých úsecích vypadalo, že budeme mít utkání daleko lépe pod kontrolou, ale opak byl pravdou. Nakonec jsme se strachovali o výhru až do koncovky. Jsou tam věci, které musíme vyřešit líp, když vedeme. Jsme ale rádi, že jsme vyhráli, je to 2-2 a jedeme dál. V Brně musíme předvést ještě lepší výkon než dneska a včera.”