První utkání dvojzápasu v Pardubicích se odehrál v úterý 19/4 v hale na Dašické. Domácí, kteří podlehli v obou předchozích zápasech, byli v nezáviděníhodné pozici, pro nás se naopak naskytla šance urvat se do rozhodujícího trháku v sérii.

Komplikace nastala hned v úvodu zápasu, kdy byl zraněn Viktor Půlpán a do zbytku utkání už nezasáhl. To narušilo rotaci hráčů na hřišti a dalo větší prostor rozehrávačům Pardubic. I přesto jsme se po 10 minutách drželi na rozdílu -1 bod.

Druhá čtvrtina se nám nevyvedla zejména na obranné polovině, dostali jsme pár košů z rychlých protiútoků a trojek, takže poločasové skóre hovořilo ve prospěch domácích, kteří vedli o 8 bodů.

Snažili jsme se utkání otočit, měli jsme k tomu i několik dobrých příležitostí během třetí čtvrtiny, nicméně výhoda stále zůstávala na straně soupeře. Během této části hry musel po zásahu do hlavy a krku odstoupit Jakub Nečas, což už tak zúžené rotaci nepomohlo. Náskok se tak po 30 minutách snížil jen o jediný bod, na -7.

Byť jsme zaostávali jen o pár bodů, nepovedlo se nám Pardubice přirazit na nižší rozdíl a v závěru, při risku, si domácí vítězství pohlídali.

Za stavu 2-1 se čtvrté utkání odehraje dnes, ve středu 20/4 znovu na Dašické, kdy se pokusíme získat třetí bod v sérii. Vše můžete sledovat na webu TVcom od 17:30, nebo můžete sedět v hledišti. Držte nám palce, Brno do toho!!

 

BK Pardubice – Basket Brno                  97:84 (24-23, 30-23, 18-19, 25-19)

Statistiky

Brno – Puršl 15 (+7 doskoků), Mishula 14, Bálint 12, Krakovič 11 (+5 doskoků), Körner 10,

Mickelson 9, Marko 6, Djuricic 4, Nečas 3

Pardubice – Vyoral 28, Šafarčík 17, Pekárek 12, Švrdlík+Shundel+Walton po 10

 

Doskoky 46:35, asistence 16:19, zisky 7:3, ztráty 7:11

 

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Gratuluji Bekse, dneska chtěla víc. Byla lepší na doskoku, hladovější, agresivnější, rychlejší. Když přijdete v první minutě o nejdůležitějšího guarda Viktora Půlpána, ještě způsobem, jakým se to stalo, a nebylo to potrestané… Je to zlomenina, to pozná každý, a nemusí být doktor… Pro nás je to velké oslabení, jsme smutní. Viktor ho v prvních dvou zápasech bránil velmi dobře, bral mu sílu, dnes měl Vyoral docela dost prostoru. My musíme do zítra přijít s plánem, jak to zvládnout a zvítězit.”

Roman Marko (rozehrávač Basket Brno): „Myslím, že výhra Pardubic je zasloužená, hrály dobrý basket. Dostali jsme 97 bodů, s tím asi venku těžko můžeme uspět. Ale je to série, vedeme 2-1 a zítra je další zápas. Pokusíme se na něj co nejrychleji připravit.”

Adam Konvalinka (asistent BK Pardubice): „Neřekl bych, že dva zápasy v Brně se nám nepovedly, spíš, když se lámaly, domácí trefili důležité střely, i těžké. Dneska se to otočilo. Tomáš Vyoral neměl otevřené střely, ale on tyhle situace miluje, proměnil i těžké pokusy a udržel nás ve hře v sérii, protože otáčet ji ze stavu 0-3 by bylo těžké. Takhle je série krásně otevřená. Myslím, že dnešní utkání se muselo líbit. Dokázali jsme si, že poctivou prací to jde, ale musíme pokaždé odmakat celých 40 minut.”

Tomáš Vyoral (rozehrávač BK Pardubice): „Věděli jsme, že tenhle zápas musíme zvládnout, protože za stavu 0-3 by bylo hodně těžké sérii otáčet. Myslím, že jsme si za tím šli od 1. minuty. Po celý zápas jsme byli o chloupek lepší než Brno. Sice jsme se nedokázali utrhnout na větší rozdíl, ale pořád jsme vedli. Dvě tři minuty před koncem jsme zvýšili náskok na 12 bodů a tím jsme to zlomili, to bylo klíčové.”