V pátek a v sobotu nás čekají první dvě kola v rámci letošního play off Kooperativa NBL, ve kterém budou naším soupeřem Pardubice. Guard Rashad Madden a pivot Hunter Mickelson se trápí se zraněním ve spodní části těla, jejich start je tudíž nejistý.

Přehled utkání:

PÁTEK 15. dubna 2022 v 16:00 na hale Vodova

SOBOTA 16. dubna 2022 v 18:00 na hale Vodova

Poslední vzájemný zápas jsme s Pardubicemi odehráli 1. dubna na domácí palubovce. Utkání bylo od začátku v naší režii, a to hned od první čtvrtiny, která skončila 27:14 v náš prospěch. Hosté se v poločase přiblížili na rozdíl 10 bodů (48:38). Ve třetí čtvrtině přišel výpadek z naší strany, čehož pardubičtí hráči samozřejmě využili a dostali se zpět do zápasu. Nicméně to nás nezastrašilo a znovu jsme se dostali do hry, rozdíl ještě o něco málo navýšili a konečné skóre zápasu bylo 84:73.

Náš soupeř odehrál poslední utkání v rámci KNBL v pondělí 4. dubna na půdě Sokolů z Hradce Králové. Až do konce třetí čtvrtiny byli dominantnější hradečtí hráči, nicméně do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 65:65. Pardubice nakonec zápas otočili ve svůj prospěch a odvezli si domů vítězství 82:76.

My jsme poslední zápas v rámci KNBL odehráli také v pondělí 4. dubna na palubovce kolínských Medvědů. Tři čtvrtiny jsme byli o krok vpřed, nicméně domácí celek v poslední čtvrtině zabral ze všech sil a koncovka patřila jim. Konečné skóre zápasu bylo 93:92 ve prospěch domácích.

Pardubice jsou na 6. místě tabulky se 17 výhrami a devatenácti porážkami. My jsme na 3. místě se čtyřiadvaceti výhrami a dvanácti prohrami.

Odkaz na vstupenky – https://go.ticketportal.cz/event/805

 

Momentálně nejlepší střelci Pardubic: Vyoral (15.0), Pekárek (13.0), Šafarčík a Walton (12.7)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Mishula (14.5), Mickelson (14.2), Madden (13.5)

 

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „Brány play off otevíráme proti pardubické BEKSE. Nám dobře známý celek, který ještě před play off vyztužil soupisku. Po základní části a nadstavbě se už nemůžeme dočkat vrcholu sezóny. Čeká nás fyzická a vyspělá hra. Věřím, že budeme připraveni a bude to hezká basketbalová série.“

Jakub Krakovič (kapitán Basket Brno): „Po návratu z Final Four ENBL, nás čeká další z vrcholů sezóny, a to ten nejdůležitější. Série na čtyři vítězné zápasy bude o detailech. Začínáme doma a budeme toho chtít využít, stejně jako poslední domácí zápas právě proti Pardubicím. Zvu všechny fanoušky na Vodovku! Tohle je play-off a my jsme ready!”

 

Poločasový program:

Na poločas je pro vás připravena soutěž ve střelbě na koš. Cenou za výhru je voucher v hodnotě 500,- do obchodu Candy Store Brno.