Závěrečný zápas skupiny A1 nadstavbové části KNBL nás zavedl do Kolína, kde jsme se střetli s místním Geosanem. Bojovali jsme ještě o šanci přeskočit Opavu na druhém místě tabulky, což mohlo nastat za předpokladu, že my zvítězíme a opavští doma podlehnou Ústí nad Labem.

Zápas pro nás byl začátkem týdenního tripu, protože hned po jeho skončení jsme odjížděli do polského Wloclawku k Final4 Severoevropské ligy.

Mickelson doléčuje zranění z Českého poháru, takže k utkání ještě nebyl připraven.

Nezačali jsme špatně, od prvních minut jsme si vybudovali menší náskok, který jsme drželi až do konce první čtvrtiny, kterou jsme vyhráli o 6 bodů.

Podobný průběh měla i čtvrtina druhá, přehrávali jsme domácí z rychlých protiútoků i střelbou z delší vzdálenosti a v poločase tak vedli o 8 bodů.

Když jsme pak vedení navýšili až na 14bodový rozdíl, nevypadalo to s domácími moc dobře. Bohužel, od toho momentu započal jejich „návrat“ do utkání, protože po 30 minutách byl rozdíl ve skóre jen šestibodový.

5 minut před koncem pak bylo srovnáno a začínalo se od nuly. Oba celky se střídaly ve vedení, to rozhodující urvali 12 vteřin před koncem kolínští, naše 2 pokusy o otočení výsledku se neujaly a zápas skončil naší prohoru.

Vzhledem k tomu, že Opava nedala Slunetě sebemenší šanci, končíme na 3.místě, ze kterého vstupujeme do play-off, kde naším čtvrtfinálovým soupeřem bude pardubická Beksa. Termíny zápasů najdete na našich sociálních sítích.

Teď nás čeká závěr ENBL, který se odehraje ve dnech 6-7/4, do semifinále nám vyšel litevský soupeř Šiauliai-7bet. Hrajeme 6/4 od 16:30, odkaz na přenos taktéž na našich stránkách.

Držte nám palce, Brno do toho!!

 

BC Geosan Kolín – Basket Brno             93:92 (17-23, 22-24, 23-21, 21-24)

Statistiky

Brno – Mishula 24 (8/16 trojky), Körner 15 (+10 doskoků), Marko 11 (+5 asistencí), Půlpán 9, Puršl 9, Bálint 8, Madden 7, Krakovič 5, Djuricic 2, Dáňa 2

Kolín – Martin 21, Lošonský 20, Petráš 18

Doskoky 40:33, asistence 19:22, zisky 5:6, ztráty 12:9

 

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Gratuluji Kolínu. Za druhý poločas jsme dostali 54 bodů, nebyli jsme dostatečně agresivní. Poslední čtvrtina nebyla z naší strany vůbec dobrá. Kontrolovali jsme minutáž u jednotlivých hráčů, abychom byli ready na středu. V nadstavbě máme bilanci 10/4, což je dobrý počin. Chceme zvládnout Final4 ENBL.“

Viktor Půlpán (Basket Brno): „Zápas nedopadl podle našich představ, chtěli jsme to urvat. Začali jsme dobře, při vedení o 14 bodů jsme se asi uspokojili, domácí dali pár jednoduchých košů a pro nás to nedopadlo. Dnes extra o nic nešlo, nicméně věřím, že se z toho ponaučíme. Teď nás čeká Severská liga, kde chceme uspět a pak se připravit na playoff.“