Zítra nás čeká poslední zápas v rámci nadstavbové části A1 Kooperativa NBL. Ve 14. kolo nastoupíme od 18:00 na palubovce kolínských Medvědů. Hunter Mickelson a jeho start je stále nejistý.

Poslední vzájemný zápas jsme s Kolínem odehráli přesně před měsícem na domácí palubovce. Utkání bylo celou dobu velmi vyrovnané, nakonec ale kolínským Medvědům došly síly, my jsme toho využili a zvítězili desetibodovým rozdílem 84:74.

Náš pondělní soupeř odehrál poslední zápas v rámci KNBL ve středu 30. března v Nymburku. V hale plné nymburských dětí odehráli v dopoledních hodinách utkání, ve kterém domácí jasně dominovali už od začátku. V první čtvrtině Kolín obdržel hned 40 bodů, s čímž se samozřejmě jen těžko vyhrává. Zápas nakonec skončil vítězstvím 107:75 pro domácí družstvo.

My jsme poslední zápas v rámci KNBL odehráli v pátek 1. dubna doma s Pardubicemi. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a první poločas jasně patřil nám. Ve třetí čtvrtině přišel výpadek z naší strany, čehož pardubičtí hráči samozřejmě využili a dostali se zpět do zápasu. Nicméně to netrvalo dlouho a znovu jsme se dostali do tempa hry a dovedli zápas do vítězného konce 84:73.

Kolín je momentálně na 5. místě tabulky s osmnácti výhrami a sedmnácti porážkami. My jsme na 3. místě se čtyřiadvaceti výhrami a jedenácti prohrami.

Sledujte nás na TVcom – https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Skupina-A1/Pohlavi-Muzi/Sezona-2021-2022/205212-BC-Kolin-MMCITE-Brno.htm

 

Momentálně nejlepší střelci kolínských Medvědů: Číž (18.8), Petráš (14.6), Lošonský (12.8)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Mickelson (14.2), Madden (13.7), Mishula (12.6)

 

Luboš Bartoň (asistent trenéra Basket Brno): „K zápasu v Kolíně musíme přistoupit zodpovědně a navázat na výkony z celé nadstavby A1. Neustále máme co zlepšovat, vyvarovat se delších hluchých míst v zápasech a dostat některé hráče do lepší formy. Je to poslední zápas před vrcholem sezóny, Final 4 Severské ligy, kam odjíždíme hned po zápase a samozřejmě play-off KNBL, které začíná příští týden.“

Matěj Dáňa (guard Basket Brno): „Čeká nás poslední zápas v A1, a to na domácí palubovce Kolína. Nebude to lehký zápas, ale budeme chtít A1 ukončit výhrou a připravovat se na play-off.“