Hned po posledním zápase nadstavbové části A1, který se odehraje v pondělí 4. dubna v 18:00 v Kolíně, vyrážíme do polského Wloclawku, kde se 6. a 7. dubna uskuteční Final 4 Severoevropské ligy.

Naším středečním semifinálovým soupeřem bude litevský tým BC Šiauliai, který je v celkové tabulce na třetím místě se třemi výhrami a dvěma prohrami. S tímto celkem jsme se již setkali na konci prosince minulého roku v Lotyšsku, kde jsme ve vzájemném střetnutí dokázali projít přes dvě prodloužení až k vítězství 107:104. Bitva o postup do finále začíná v 16:30 na hale Mistrzow ve Wloclawku.

Nejlepší střelci BC Šiauliai: Danusevicius (15.4), Armwood (13.6), Stankevicius (13.4), Sabeckis (10.8) a Varnas (9.6)

Nejlepší střelci Brna: Mickelson (16.6), Bálint (16.2), Madden (12.6), Puršl (10.8) a Marko (9.0)

Druhý semifinálový souboj se uskuteční hned po našem utkání s BC Šiauliai mezi polským týmem Anwil Wloclawek a estonským celkem Tartu Ulikool Maks and Moorits v 19:00 na hale Mistrzow. Anwil je v celkové tabulce na 1. místě s bilancí 5-0, zatím v žádném zápase neprohrál. Tartu je na 4. místě se dvěma výhrami a třemi porážkami.

Nejlepší střelci Anwil Wloclawek: Dykes (15.0), Mathews (13.6), Bell (12.5), Petrasek (9.4) a Olesinski (7.2)

Nejlepší střelci Tartu Ulikool Maks and Moorits: Elksnis (14.0), Kivi (12.7), Wembi (11.8), Rosenthal (8.5) a Suurorg (7.8)

S Anwilem jsme na v lednu letošního roku odehráli vyrovnané utkání, nicméně na konci slavil vítězství polský celek (86:82). S Tartu jsme se střetli začátkem března letošního roku a dokázali jsme zvítězit 87:81.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „Postup na F4 ENBL byl jeden z našich cílů sezóny. V úvodním semifinále nás čeká litevský Šiauliai. Tým vedený trenérskou legendou hrající špičku své ligy. Každý basketbalový fanoušek ví, že Litva je basketbalem zaslíbená. Každý zápas proti celkům z krajiny Arvidase Sabonise je pro nás svátkem. Čeká nás fyzické utkání a opravdu těžká práce. V našem vzájemném střetnutí se rozhodlo až po druhém prodloužení. Věřím, že jsme dostatečně připraveni a předvedeme náš nejlepší basket. Od F4 ENBL zároveň očekávám skvělou atmosféru, kterou jsme již ve Wloclawku zažili. Cíle máme jen ty nejvyšší, ale musíme jít postupnými kroky. Věřím, že jsme připraveni reprezentovat brněnský a český basketbal.“

Šimon Puršl (pivot Basket Brno): „Na příští týden se těšíme, i když bude určitě náročný. Hrajeme opět tři zápasy v rychlém sledu. Se semifinálovým soupeřem BC Šiauliai jsme dokázali vyhrát až ve druhém prodloužení, takže opět očekáváme vyrovnaný zápas, ale věříme si na výhru a chceme si odvézt medaili.”

Více informací se dočtete zde – https://www.enbleague.eu