Zítra nás čeká poslední domácí utkání v rámci skupiny A1. V 17:00 nastoupíme na hale Vodova v dohrávce 10. kola Kooperativa NBL proti Pardubicím. Se zraněním se stále trápí pivot Hunter Mickelson a guard Petr Křivánek.

Poslední vzájemný zápas jsme s Pardubicemi odehráli v rámci souboje o třetí místo ve Final 4 Českého poháru v Lounech. Utkání bylo od začátku až do konce naprosto vyrovnané, nicméně Pardubice byly o malý krok před námi a v koncovce, kterou si pohlídali, nás nakonec přehráli 79:74.

Náš páteční soupeř odehrál poslední zápas v rámci KNBL ve středu 30. března v Opavě. Utkání bylo od začátku až do konce vyrovnané, nicméně Opava zvládla lépe koncovku a porazila Pardubice 88:86.

My jsme poslední zápas v rámci KNBL odehráli také ve středu 30. března doma s Hradcem Králové. Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře (0:10), nicméně to se velmi rychle změnilo a zbytek zápasu jsme již byli ve vedení. Utkání jsme nakonec dovedli do vítězného konce 84:63.

Pardubice jsou momentálně na 6. místě tabulky s šestnácti výhrami a osmnácti porážkami. My jsme na 3. místě se třiadvaceti výhrami a jedenácti prohrami.

Odkaz na vstupenky – https://go.ticketportal.cz/event/805

 

Momentálně nejlepší střelci Pardubic: Shundel a Vyoral (15.0), Pekárek a Walton (12.9)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Mickelson (14.2), Madden (13.8), Mishula (13.0) a Puršl (11.5)

 

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „Poslední domácí zápas ve skupině A1 je pro nás dobrou zkouškou. Pardubice doplnili vhodně soupisku a minulý zápas sahali po vítězství v Opavě. My stále máme teoretickou šanci na 2.místo, i když by Opava musela dvakrát klopýtnout. Myslím, že nás čeká dobrý zápas a rád bych, aby si našlo cestu co nejvíce fanoušků brněnského basketu.“

Jakub Nečas (křídlo Basket Brno): „Zítřejší zápas pro nás bude velmi důležitý. Pardubice budou nejspíš náš soupeř do prvního kola play-off. Máme tedy příležitost se připravit přímo vzájemným zápasem. Plus chceme zlepšit náš minulý výkon proti Hradci, který nebyl ideální a lépe se koncentrovat na naši hru.“

 

Poločasový program:

Na poločas je pro vás připravena soutěž ve střelbě na koš. Cenou za výhru je voucher v hodnotě 500,- do obchodu Candy Store Brno.