Rychlým tempem spěje ke svému konci nadstavbová část a začíná krystalizovat rozdělení týmů pro play-off. Stále ještě bojujeme o druhé místo a další překážkou v boji o co nejlepší výchozí pozici nám byl celek z Hradce Králové, který naopak hraje o to, koho potká v předkole play-off. Střetnutí bylo vysíláno na kanálu ČT Sport v přímém přenosu.

Nemohli jsme stále ještě nasadit Mickelsona, hostům chyběli Pavlovič a Pešakovič.

Začátek patřil hradeckým, kteří hned upletli šňůru 0:10, nicméně hru i skóre jsme do první pauzy srovnali na stav 18:18.

Ve druhé části se obraz hry změnil, několika rychlými protiútoky a dobrým útočným doskokem jsme si do přestávky vypracovali vedení o 10 bodů.

Po změně stran se hostujícímu družstvu podařilo náš náskok stáhnout, čtvrtinu dokonce vyhrát a dohánět tak manko 7 bodů před poslední periodou.

V ní jsme však trefili 3 trojky v řadě hned na začátku, navýšili vedení na 20bodový rozdíl a to rozhodlo. Sokoli už neměli sílu na zvrat a tak jsme zápas dovedli k vítěznému konci.

Hned v pátek,1/4, dohráváme odložené utkání s Pardubicemi, začátek je stanoven na 17:00 v hale na Vodové. Jedná se o poslední domácí zápas ve skupině A1, proto věříme, že nás přijdete podpořit přímo do hlediště. Samozřejmě bude možné vše sledovat na webu TVcom. Držte nám palce, Brno do toho!!

 

Basket Brno – Královští Sokoli HK                      84:63 (18-18, 20-10, 19-22, 27-13)

Statistiky

Brno – Puršl 14 (+10 doskoků), Mishula 14, Půlpán 11, Krakovič 10, Madden 10, Nečas 7, Bálint 7, Körner 6 (+6 doskoků), Dáňa 4, Djuricic 1 (+8 doskoků)

Hradec Králové – Peterka 17, Sedmák 13, Stamenkovič 12

Doskoky 47:33, asistence 27:19, zisky 13:7, ztráty 15:22

 

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „S výkonem spokojenost nebude. Nehráli jsme náš basket, dnes se na to nedalo koukat. Hradec přijel v okleštěné sestavě a hráči věděli, že když zapnou, tak si bodový polštář vytvoří. Začali jsme 0:10, nakonec vítězství o 20 bodů, ale spokojeni s hrou nejsme. V pátek nás čekají Pardubice, pak Kolín, pak Final4 Severské ligy a musíme se koukat dopředu.“

Šimon Puršl (Basket Brno): „Podle začátku bylo vidět, že jsme si mysleli, že to půjde samo. Hradec trefil ze startu pár trojek a my se do toho museli trochu opřít. Myslím, že jsme neodehráli zápas podle našich představ, ale nakonec jsme se bodově utrhli a vyhráli. Musíme chtít, jít do zápasu na 110 %, jinak nás musí vyburcovat trenér.“

Lubomír Peterka (trenér Hradec Králové): „První poločas se nám nedařilo zachycovat rychlé protiútoky Brna, čímž si pomohli, vytvořili si náskok. Mrzí mě, že skóre narostlo na 20, ale Brno vyhrálo zaslouženě. Skupina A1 je těžká, odehráli jsme v ní dobré zápasy, takže psychicky nás to nezlomí. Bohužel nemáme kompletní tým, 2 nejlepší střelci, to je dohromady 20 bodů, co nám chybí. Každý zápas chceme vyhrát, i to příští, derby s Pardubicemi, doufám, že přijde hodně diváků.“

Peter Sedmák (Hradec Králové): „Přijeli jsme v úzké rotaci, začali jsme dobře, výsledek neodpovídá předvedené hře, to nás mrzí. Jsme zkušený tým, takže na psychice se to neprojeví, zápasy, ve kterých půjde o vše, ty nás nakopnou. Poslední 2 týdny nehrajeme špatně, limitují nás zranění.“