Ve středu nás od 20:15 čeká domácí utkání před televizními kamerami. Ve 13. kole nadstavbové části Kooperativa NBL nastoupíme proti Hradci Králové na hale Vodova.

Zranění/nemoci: pivot Hunter Mickelson – zranění ve spodní části těla, rozehrávač Petr Křivánek – záda a guard Richard Bálint – zranění ve spodní části těla (start nejistý)

Poslední vzájemný zápas jsme s Hradcem Králové odehráli ve druhé polovině února letošního roku na palubovce Sokolů. V prvním poločase bylo utkání vyrovnané, my jsme ale do třetí čtvrtiny vstoupili lépe než Hradec, a nakonec jsme si domů odvezli vítězství 67:51.

Náš středeční soupeř odehrál poslední zápas v rámci KNBL v sobotu 26. března doma s Opavou. První polovina utkání byla v režii hostů, nicméně Hradec se po poločase zvednul a zápas zdramatizoval. Opava si nakonec dramatickou koncovku pohlídala a připsala si vítězství 93:89.

My jsme poslední zápas v rámci KNBL odehráli také v sobotu 26. března doma s Nymburkem. Zápas byl skoro celou dobu vyrovnaný, nicméně Nymburk začal koncem třetí čtvrtiny odskakovat, a nakonec jsme prohráli 79:93.

Hradec je momentálně na 8. místě tabulky se čtrnácti výhrami a dvaceti porážkami. My jsme na třetím místě s dvaadvaceti výhrami a jedenácti prohrami.

Odkaz na vstupenky – https://go.ticketportal.cz/event/802

 

Momentálně nejlepší střelci Hradce: Pešakovic (14.4), Pavlovič (14.0), Sedmák (13.0) a Škranc (10.8)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Mickelson (14.2), Madden (13.9), Mishula (12.7) a Puršl (11.4)

 

Luboš Bartoň (asistent trenéra Basket Brno): „Hradec Králové hraje velmi dobře v útoku a již pár sezón praktikují stejný styl. Mají velmi dobře sehrané jádro týmu a vždy jim někdo pomůže z lavičky. Je to jeden ze soupeřů, který potrestá každou naši chybu v obraně, takže musíme být důslední celých 40 minut. Domácí zápasy musíme vyhrávat, poslední měsíce hrajeme doma o poznání lépe než na začátku sezóny.“

Jakub Krakovič (kapitán Basket Brno): „Hradec je zkušený tým, který se opírá zejména o osu Stamenkovic, Sedmák, Pavlovič. Play-off se kvapem blíží a navíc je ještě stále šance skončit na druhém místě. O motivaci máme postaráno a budeme chtít potvrdit roli favorita.“

 

Poločasový program:

Na poločas je pro vás připravena soutěž ve střelbě na koš. Cenou za výhru je voucher v hodnotě 500,- do obchodu Candy Store Brno.