Zítra nás čeká další domácí zápas. Od 18:00 nastoupíme na domácí palubovce v rámci 12. kola nadstavbové části A1 proti Nymburku. Do utkání nezasáhne pivot Hunter Mickelson, kterého stále trápí zranění ve spodní části těla. U rozehrávače Romana Marka je kvůli nemoci start nejistý.

Poslední vzájemný zápas jsme s Nymburkem odehráli v rámci semifinále Českého poháru v Lounech. Od začátku bylo znát, že je na nás soupeř perfektně připraven a bylo to se projevilo i na výsledkové tabuli. Od první do poslední čtvrtiny byl nymburský celek ve vedení, a nakonec nám naordinoval porážku 111:78.

Náš sobotní soupeř odehrál poslední zápas v rámci KNBL ve středu 23. března na domácí palubovce proti Hradci Králové. Nymburk byl od začátku ve vedení a došel si pro další ligové vítězství, tentokrát 110:83.

My jsme poslední zápas v rámci KNBL odehráli také ve středu 23. března doma s ústeckou Sunetou. Utkání se zpočátku jevilo vyrovnaně, my jsme pak ale od druhé čtvrtiny postupně navyšovali rozdíl a zajistili si tak jasné vítězství 92:74.

Nymburk je dlouhodobě na 1. místě tabulky s jednatřiceti výhrami a jednou porážkou. My jsme na třetím místě s dvaadvaceti výhrami a deseti prohrami.

Odkaz na vstupenky – https://go.ticketportal.cz/event/800

 

Momentálně nejlepší střelci Nymburku: Harding (19.6), Ross (15.4), Hruban (15.3) a Palyza (13.2)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Mishula (15.0), Mickelson (14.2), Madden (13.9) a Puršl (11.1)

 

Martin Vaněk (asistent trenéra Basket Brno): „Náš poslední zápas s Nymburkem nedopadl úplně podle našich představ, ale byla to pro nás dobrá zkušenost, ze které jsme se poučili. Na domácí palubovce budeme chtít předvést lepší výkon. Musíme se zaměřit zejména na hru na obranné polovině, kde jsme měli s Nymburkem největší problém.“

Richard Körner (pivot Basket Brno): „Po našem posledním společném zápase budeme chtít určitě předvést lepší výkon. Náš zápas v Českém poháru nevyšel vůbec, jak jsme si představovali. Musíme se poučit z našich chyb a začít hrát zodpovědněji v obraně. Nymburk potrestá každou naši chybu, takže se musíme stoprocentně soustředit a minimalizovat naše ztráty.“

 

Program před utkáním:

Před zápasem bude mít náš klub tu čest přivítat na palubovce zlatou olympijskou medailistku z Tokya 2020 a vítězku Roland-Garros Barboru Krejčíkovou!

 

Poločasový program:

Na poločas je pro vás připravena soutěž ve střelbě na koš. Cenou za výhru je voucher v hodnotě 500,- do obchodu Candy Store Brno.