V pátek čeká naši 1. ligu mužů Basket Brno U23 první zápas play-off, ve kterém na domácí palubovce v Brně na bohunickém Kampusu nastoupí od 17:30 proti týmu SK Slavia Praha.

Pražané ovládli skupinu ZÁPAD, kdy z 18 utkání prohráli pouze jednou. To jim zajistilo postup do skupiny C, ve které se hrálo o 1.-6. místo, kde opět prohráli pouze jednou a utvrdili si tak první pozici v tabulce. Jejich bilance je tedy 22 výher a 2 porážky.

Tým Basket Brno U23 skončil ve skupině VÝCHOD na 4. místě. Z osmnácti utkání prohráli 7x, což je posunulo do skupiny D, kde se bojovalo o 7.-12. místo, z nichž postupovali pouze dva týmy, tedy 7. a 8. tým. V této skupině skončili hned za Chomutovem, což znamená na 8. místě v celkové tabulce. Toto umístění jim do play-off přihrálo právě SK Slavii Praha. Naše bilance je 13 výher a 11 proher.

Momentálně nejlepší střelci Slavie: Bradley (21.3), Park (16.0), Bernáth (13.2) a Jelínek (12.1)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Dáňa (14.8), Svoboda (13.6), Olbort (13.0) a Nečas (12.0)

Luboš Bartoň (hlavní trenér Basket Brno U23): „Čeká nás nejtěžší soupeř v první lize, který aspiruje na postup do KNBL. Pro nás to znamená dobrou konfrontaci a těžké zápasy, které doufám, že poslouží našim mladým hráčům k jejich růstu. Naše mentální nastavení do zápasů musí být maximální, musíme hrát s naprostou energií, bojovat a hrát bez zbytečně velkého respektu.“

Matěj Rychtecký (guard Basket Brno U23): „V pátek nás čeká zápas proti zkušenému týmu a jednomu z hlavních adeptů na postup do KNBL. Máme výhodu domácího prostředí, a proto můžeme soupeře překvapit a zkusit vybojovat cenné vítězství. Budeme rádi, když nás fanoušci přijdou podpořit.“