Ve středu nás od 17:00 čeká na domácí palubovce zápas v rámci 11. kola nadstavbová části Kooperativa NBL proti Slunetě Ústí nad Labem. Do zápasu nenastoupí guard Matěj Dáňa a pivot Hunter Mickelson, kvůli jejich zranění ve spodní části těla.

Poslední vzájemný zápas jsme se Slunetou odehráli v polovině února letošního roku na palubovce Ústí nad Labem. Od začátku až do konce bylo utkání velmi vyrovnané, nicméně štěstěna stála na naší straně a z Ústí jsme si odvezli těsnou výhru 78:76.

Náš středeční soupeř odehrál poslední zápas v rámci KNBL ve čtvrtek 17. března na palubovce vedoucího Nymburku. Hned v první čtvrtině si domácí vybudovali solidní náskok a drželi ho až do konce zápasu, kdy si s klidem došli pro výhru 94:53.

My jsme poslední utkání v rámci KNBL odehráli včera 9. března v Opavě. V první čtvrtině jsme si vybudovali osmibodové vedení, které ale Opava stáhla do poločasu na pouhé tři body. Ve třetí čtvrtině jsme opět odskočili, tentokrát na rozdíl devíti bodů, který jsme postupně navyšovali a nakonec vyhráli 87:74.

Ústí je momentálně na 4. místě se sedmnácti výhrami a patnácti porážkami. My jsme na třetím místě s jednadvaceti výhrami a deseti prohrami.

Odkaz na vstupenky – https://go.ticketportal.cz/event/801

 

Momentálně nejlepší střelci Slunety: Autrey (16.8), Svejcar (15.5), Pecka (14.1) a Johnson (10.7)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Mickelson (14.2), Madden (13.9), Mishula (13.0) a Puršl (11.1)

 

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „Ve středu nás čeká souboj proti ústecké Slunetě. Souboj proti týmu, který bojuje o první čtyřku před začátkem play-off. My jsme měli teď 10 dní, které jsme využili k regeneraci a přípravě. Věřím, že doma navážeme na výkony, které zatím v A1 předvádíme a upevníme si pozici na sdíleném druhém a třetím místě.“

Richard Bálint (guard Basket Brno): „Na středeční zápas se těším. Určitě si budeme chtít zlepšit náladu po poháru a opět najet na vítěznou vlnu. Ústi poslední dobou nehraje špatně, a tak doufám, že si odneseme vítezství.“

 

Poločasový program:

Na poločas je pro vás připravena soutěž ve střelbě na koš. Cenou za výhru je voucher v hodnotě 500,- do obchodu Candy Store Brno.