Hned po neúspěšném semifinále jsme nastoupili k souboji o bronzové medaile v letošním ročníku Českého poháru. Soupeřem nám byla pardubická Beksa, která svůj boj o finále prohrála s Opavou.

Oba celky postrádali důležité hráče, nám chyběl Mickelson, Pardubicím Šafarčík.

První minuty vyšly lépe nám, brzy jsme získali vedení a soupeř si musel brát time-out. Po něm přišlo ke změně vývoje, kdy soupeř zpřesnil hru a střelbu a čtvrtinu zakončil vedením o 3 body.

Vyrovnaná druhá část větší změnu ve skóre nepřinesla, oba celky praktikovaly fyzický a rychlý basketbal, hrálo se o hodně a na obou stranách byla cítit mírná nervozita. V poločase jsme byli stále o 3 body pozadu.

Vstup do druhé půlky zase vyšel lépe soupeři, který proměňoval své možnosti lépe než my a v jednu chvíli se rozdíl přehoupl přes 10 bodů. Před poslední čtvrtinou naše manko dělalo 9 bodů.

Zlepšenou obranou a zrychlením přechodu na útočnou polovinu jsme se dotáhli a v jednu chvíli jsme se dostali do jednobodového vedení. To jsme ale nedokázali udržet, naopak jsme inkasovali zpod koše a ze střední vzdálenosti a nedokázali jsme najít odpověď. Závěrečný hvizd rozhodčích tak znamenal radost na druhé straně a smutek v našich řadách.

Celkově tedy obsazujeme v Českém poháru 4.místo.

Děkujeme za podporu všem fanouškům, Brno do toho!!

 

Basket Brno – BK Pardubice                  74:79 (21-24, 16-16, 15-21, 22-18)

Statistiky

Brno – Madden 21, Marko 12, Půlpán 11 (+9 doskoků), Puršl 8 (+6 doskoků), Mishula 8, Krakovič 5, Körner 5, Bálint 2, Djuricic 2

Beksa – Walton 20, Potoček 14, Vyoral 14

Doskoky 34:42, asistence 11:13, zisky 5:8, ztráty 13:16

 

Lubomír Růžička (kouč Basket Brno): „V první řadě chci poděkovat organizátorům, mile mě to tady v Lounech přkvapilo. Byl to dobře uspořádaný turnaj, všechno tu šlapalo bez komplikací, a za to díky všem z organizačního týmu. A pokud jde o zápas, určitě jedním z faktorů bylo, že po včerejším zranění musel odstoupit Hunter Mickelson, o to se nám zúžila sestava a nebyli jsme dostatečně důslední na obranném doskoku. Spoustu věcí jsme řešili špatně i v útoku, přecházeli jsme otevřené střely, udělali jsme pár špatných rozhodnutí, a přesto, že jsme se zvedli a dostali se v závěru na plus bod, tak to nevyšlo. Mrzí mě to kvůli celé naší organizaci Basket Brno, i kvůli našim fanouškům, ale takový je sport. My si teď hlavně musíme odpočinout, protože sedmý zápas ve 13 dnech je i na mě hodně, a co teprve pro hráče. Gratuluju i Pardubicím ke třetímu místu a nám se to snad vrátí v lize. Pokud jde o množství faulů v utkání, bylo tam hodně kontaktů a soubojů, hrály proti sobě dva unavené týmy a víc, než na basketbalovou krásu se to snažily urvat na sílu. A Pardubice byly silnější.”

Dino Repeša (kouč Pardubic): „Já jsem tady v Pardubicích, abych dokázal něco víc, než jsem dokázal v Praze s USK, a i když je škoda, že jsme nehráli finále, nakonec musíme být při absenci Šafarčíka šťastní, že jsme získali medaili. Měli jsme velmi špatný začátek a prohrávali o deset, až jsem se musel hráčů zeptat, jestli měli těžký oběd, protože jsme běhali velmi pomalu. Potom ale naše lavička odvedla velký kus práce. Byl to velký rozdíl oproti semifinále s Opavou, dneska byla lavička vážně skvělá. Dostali jsme se na plus osm a měli jsme velký hlad po medaili, což bylo znát hlavně na konci na naší obraně. Tou jsme zápas vyhráli, včera nám Opava dala 103 bodů a dnes Brno jen 74. A měli jsme i víc doskoků.“