Vrcholem letošního Českého poháru je závěrečný turnaj Final4, který se tento víkend odehrává v Lounech. Netradiční destinace, ale útulná hala, pěkné město a dobrá organizace připravili ideální podmínky pro boje o medailová umístění.

Naším semifinálovým soupeřem byl tým Nymburka, který pohár vyhrál již 15x. Podařilo se jim uzdravit všechny hráče a nastupovali tak do zápasu jako favorité. My neměli co ztratit, nicméně chtěli jsme se probojovat do finále.

Začátek byl ještě víceméně vyrovnaný, do stavu 11:9 pro nás. Pak Nymburk zpřesnil hru, přitvrdil v obraně a první čtvrtina skončila rozdílem 13 bodů v náš neprospěch.

V další části jsme se pokoušeli klást odpor, trefili několik trojek za sebou, ale soupeř měl na vše odpověď a nedovolil nám ukrojit z náskoku ani bod. Naopak, do šaten se šlo s rozdílem 18 bodů.

Nástup do třetí čtvrtky pak naše šance pohřbil úplně. Úsek 12:0 v prvních minutách rozhodl o osudu utkání a byť jsme nepřestali bojovat, bylo rozhodnuto. Po 30 minutách vedl Nymburk o 21 bodů.

Závěrečná čtvrtina už se „dohrávala“, rozdíl ve skóre se zvyšoval, až se zastavil na závěrečných 33 bodech.

Pořád je o co hrát, v neděli v 15:30 vyzveme v zápase o 3.místo pardubickou Beksu. Vše můžete sledovat na webu TVCom. Držte nám palce, Brno do toho!!

 

Basket Brno – ERA Basketball Nymburk             78:111 (16-29, 21-26, 23-26, 18-30)

Statistiky

Brno – Mickelson 15, Marko 12, Mishula 10, Bálint 9 (+6 doskoků), Puršl 8, Půlpán 6, Körner 5, Madden 4, Krakovič 4, Houzar 3, Djuricic 2

Nymburk – Hruban 18, Ross 18, Harding 16, Benda 13, Kříž 13, Palyza 12

Doskoky 33:48, asistence 15:13, zisky 10:9, ztráty 17:14

 

Lubomír Růžička (kouč Basket Brno): „Jedna věc je, že to pro nás byl šestý zápas za 12 dní, druhá věc je naše obrana. Všude jsme byli o krok pozdě, Nymburk dobře rozebral náš taktický plán, zkoušeli jsme pak v obraně udělat pár změn, ale dnes naše obrana byla špatná. Pak se to přeneslo i do celkové nálady v utkání, protože Nymburk na nás vytvářel obrovský tlak a přehrával nás ve všech směrech, za což mu patří velký kredit. Od první minuty nám ukázal, že chce kontrolovat vývoj utkání. Tahali jsme dnes nohy, byli jsme pomalí, nebyli jsme dost agresivní v obraně. Ví se o nás, že hrajeme nátlakovou, celoplošnou obranu, dnes jsme se do toho ale vůbec nebyli schopní dostat a Nymburk má kvalitu, kterou musíme respektovat a kterou nám dnes naplno ukázal.”

Aleksander Sekulič (kouč ERA Basketball Nymburk): „Byl to velice důležitý zápas a tomu odpovídala naše koncentrace. Hrajeme o pohár, museli jsme se dobře připravit a předvedli jsme velmi dobrý výkon s dobrou exekucí herního plánu. A hráči se soustředili od první do čtyřicáté minuty. A jestli to dnes byl výkon na úrovni Ligy mistrů? Víte, já nikdy nikoho nepodceňuju a pro nás je každý zápas jako Liga mistrů. Máme respekt ke všem soupeřům v české lize, které jsou dobré, s dobrými trenéry a každý nás tu chce porazit. Ve finále nás čeká Opava, a protože půjde o trofej, bude to jiný zápas než ten před pár dny u nich, kdy jsme vyhráli. Budou tam jiné emoce, jiná koncentrace a my na ně musíme být nachystaní – zejména na trojkovou palbu a útočné doskoky. To bude klíčové.”