Život v dnešní době přináší různá překvapení a strasti, se kterými se musíme popasovat. Jednou z nich je i probíhající válka na Ukrajině, která poznamenala životy snad všech Ukrajinců. Prostých lidí, kteří zničehonic přišli o všechno – střechu nad hlavou, práci, přátele, své blízké.

Bohužel, situace se nevyhnula ani sportovcům. Basketbalový klub BC Prometey, který vede kouč národního týmu ČR Ronen Ginzburg, se v obavách o životy hráčů přesunul do Nymburka. Bohužel, sezóna pro tento tým nakonec předčasně skončila a hráčům bylo umožněno najít si nové angažmá.

Jedním z nich je i Oleksandr „Saša“ Mishula. Narozen 18. 4. 1992 v Dněpropetrovsku, měřící 193 cm, vážící 73 kg. Svou profesionální kariéru začal v domovském celku Dnipro, za který nastupoval 10 let a během tohoto angažmá se představil v dresu Ukrajiny na mistrovství světa 2014 ve Španělsku.

Dalším klubem v Sašově kariéře byl turecký Denzili Basket, ve kterém strávil jednu sezónu, poté se přesunul zpět na Ukrajinu, do již zmíněného BC Prometey.

Saša je typickým střelcem, pozice 2, který však umí tvořit i pro spoluhráče. Zdobí jej zejména střelba za tři body a z delší vzdálenosti.

Již brzy by za ním měla z Ukrajiny dorazit jeho žena, což Sašovi všichni velice přejeme. Věříme, že basketbal bude pro něj vítanou úlevou od myšlenek na dění v jeho vlasti, a že společně zvítězíme – jak my tady ve sportu, tak hlavně ukrajinský národ, čelící nepředstavitelné hrozbě a strádání.

 

Co bys řekl o novém týmu a městu?

„Tým je velmi přátelský a vzali mě mezi sebe. Mnoho hráčů jsem už viděl nebo proti nim hrál. Přijel jsem před pár dny, o městě toho vím málo, ale příští den volna to napravím.“

 

Jaká jsou tvá očekávání od zbytku sezóny?

„Všechno se mi tady líbí, chci s tímto týmem jen vyhrávat, mé plány a ambice jsou obrovské.“

 

Proč zrovna náš klub Basket Brno?

„Mluvili jsme s hlavním trenérem, který mluvili s mým agentem. Podle nás je to dobrý klub, který zaujímá 2-3 pozici v lize, rozhodli jsme se tedy podepsat.“

 

Co je tvým největším snem?

„Momentálně je rozhodně mým největším snem ukončit tuto hroznou válku v mé zemi.“

 

Kdo je tvým vzorem?

„Mým basketbalovým vzorem byl vždy Allen Iverson.“