Posledním zápasem před Final4 Českého poháru byl náš středeční výjezd do Opavy. Jednalo se o přímý souboj o druhé místo v průběžné tabulce (Opava má však o zápas méně). Stejný duel se odehrál nedávno na naší palubovce, kdy Opava tehdy své druhé místo uhájila. Nyní jsme byli připraveni vzít si výhru zpět.

Do naší sestavy se poprvé zapojil i Oleksandr Mishula, hráč, kterého jsme angažovali z ukrajinského týmu BC Prometey.

Od začátku se utkání vyvíjelo lépe pro nás. Získali jsme vedení od prvních minut, nedali opavským šanci na nás vlétnout a brzy rozhodnout a po deseti minutách jsme vedli o 8 bodů.

Ve druhé čtvrtině domácí přece jen přidali, trefili několik trojek a náš náskok umazali. Koncovka poločasu ale zase patřila nám, trojkou skoro s klaksonem jsme přece jen odcházeli do šaten spokojenější, s vedením o 3 body.

Druhý poločas jsme pak měli plně ve své režii. Pokračovali jsme v dobré a pohledné hře, kterou jsme navyšovali náskok, jež byl po třech čtvrtinách devítibodový.

A jelikož jsme nepolevili ani v závěru, mohli jsme se radovat z důležitého vítězství, celkově o 13 bodů, kterým jsme se na průběžnou druhou příčku dostali, právě před Opavu.

Tento víkend nás čeká důležitý souboj o pohárovou trofej. Final4 Českého poháru se odehraje v Lounech, náš první zápas bude v sobotu od 17:30 proti Nymburku. Vítěz jde do finále, poražený hraje o 3.místo. Sledovat sobotní zápas můžete na webu TVcom nebo přímo v lounské hale.

Držte nám palce, Brno do toho!!

 

BK Opava – Basket Brno                       74:87 (16-24, 24-19, 15-21, 19-23)

Statistiky

Brno – Mickelson 16 (+10 doskoků), Bálint 16, Mishula 13, Půlpán 12, Puršl 11, Marko 9 (+5 doskoků, 7 asistencí), Djuricic 8, Körner 2

Opava – Gniadek 18, Šiřina 16, Švandrlík 11

Doskoky 30:42, asistence 12:21, zisky 10:12, ztráty 15:18

 

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Chtěl bych popřát hodně zdraví trenéru Czudkovi, který celý leden promarodil. My jsme dnes přijeli Opavu zaskočit, a to se nám povedlo. Přestříleli jsme domácí a vyhráli jednoznačně doskok. Všichni hráči, kteří se na hřišti objevili, podali nadstandardní výkon. Hodně nám pomohla naše ukrajinská posila Saša Mišula, který k nám přestoupil teprve včera.”

Richard Bálint (křídlo Basket Brno): „Dnes jsme podali výborný výkon. Nebylo to jen o mně, ale hlavně celý tým příkladně bojoval, dobře doskakoval. Zaznamenali jsme deset trojek se slušnou úspěšností.”

Petr Czudek (trenér BK Opava): „Dnes to byl špatný výkon z naší strany. V první čtvrtině jsme dělali lajdácké chyby. Hráči příliš přemýšleli o tom, kdo bude po dnešku druhý, a nesoustředili se dobře na utkání. Druhou čtvrtinu jsme sice vyhráli, ale druhý poločas byl již zcela v režii Brna. Divákům se za naše vystoupení omlouvám, pokud byli natěšeni po výkonu proti Nymburku, tak dnes museli být zklamáni.”

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava): „Brno nás dnes potrápilo vynikající obranou, my jsme si s ní nedokázali poradit. Dali jsme dnes jen pět trojek, a to je na nás málo. Rovněž na doskoku byl soupeř lepší a vyhrál zaslouženě.”