Zítra nás čeká další domácí utkání, ve kterém v 8. kole nadstavbové části Kooperativa NBL nastoupíme od 19:00 proti USK Praha. Zraněným stále zůstává guard Matěj Dáňa. Rashad Madden byl včera hned po utkání na vyšetření, které neprokázalo zlomeninu či jiné vážnější poranění žeber, nicméně jeho start v zítřejším zápase je v tuto chvíli nejistý.

Poslední vzájemný zápas jsme s USK odehráli na konci ledna letošního roku na palubovce Pražanů v rámci 1. kola nadstavbové části. Od začátku jsme byli v jasném vedení, které jsme si drželi celý zápas. Odvezli jsme si tak do Brna výhru 109:88.

Náš nedělní soupeř odehrál poslední zápas v rámci KNBL ve čtvrtek 3. března na domácí palubovce proti Nymburku. Do poločasu byl zápas poměrně vyrovnaný, hosté pak ale odskočili a zvítězili 104:80.

My jsme poslední utkání odehráli včera 4. března doma s Kolínem. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, pak jsme ale odskočili a vyhráli 84:74.

USK je momentálně na 8. místě se dvanácti výhrami a patnácti porážkami. My jsme na třetím místě s devatenácti výhrami a deseti prohrami.

Odkaz na vstupenky – https://go.ticketportal.cz/event/798

 

Momentálně nejlepší střelci USK Praha: Mangas (20.1), West (18.2), Vyroubal (10.3) a Štěrba (9.7)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Mickelson (14.1), Madden (13.9), Puršl (10.8), Půlpán (10.5)

 

Luboš Bartoň (asistent trenéra Basket Brno): „USK je po odchodu Kyzlinka jiným týmem. V posledních měsících také bojoval s Covidem a bylo to vidět na výkonu družstva, že nemají optimální přípravu. Rozhodně ale stále mají určitou kvalitu, pár velmi nebezpečných individualit, a ty musíme mít pod kontrolou celý zápas. V Praze jsme odehráli velmi dobré tři čtvrtiny utkání, náš cíl do zápasu bude pokusit se vyhrát každou čtvrtinu. Neočekávám lehký zápas.“

Richard Körner (pivot Basket Brno): „V neděli nás bude čekat těžký zápas proti nepříjemnému USK Praha. Po našem severském tripu se budeme muset soustředit na 100 % a odvést zodpovědný výkon, protože program máme nabitý. K zápasu přistoupíme s plnou vážností a bojovností a uděláme vše pro to, abychom zvítězili.“

 

Poločasový program:

Na poločas je pro vás připravena soutěž ve střelbě na koš. Cenou za výhru je voucher v hodnotě 500,- do obchodu Candy Store Brno.

Pokyny pro vstup:

-> Divák je povinen mít nasazenou ochrannou pomůcku při vstupu i v průběhu trvání utkání.