Po úspěšně zakončené základní částí Severoevropské ligy, kde jsme se kvalifikovali do závěrečného Final4, se znovu rozběhla nadstavbová část A1 české ligy. Na naši palubovku zavítal celek z Kolína, se kterým máme letos kladnou bilanci vzájemných zápasů, nicméně vždy se jednalo o tuhé, vyrovnané bitvy.

V našich řadách nemohli nastoupit z různých důvodů především mladí hráči Nečas, Dáňa, Křivánek, hostům chyběl rozehrávač Rožánek.

Do utkání lépe vstoupili právě hosté, kteří dobře trefovali ze střední a delší vzdálenosti a po celou dobu první čtvrtiny si udržovali mírný, pětibodový náskok.

Druhá část přinesla z naší strany zlepšení, podpořené hlavně aktivitou na útočném doskoku, postupně jsme z náskoku ukrajovali, do šaten už jsme si odnášeli jednobodový náskok my.

Po poločase jsme viditelně zabrali i v obraně, Kolínským jsme ztížili šance na skórování a začali jsme rozdíl ve skóre natahovat až k 10 bodům.

V závěrečné části už jsme pak utkání kontrolovali, nedovolili žádné drama a vybojovali tak cennou výhru, kterou jsme si upevnili průběžnou třetí pozici v tabulce KNBL.

Tempo zápasů je v tomto období obzvlášť rychlé, neboť hned v neděli 6/3 přivítáme na Vodové dalšího soupeře, kterým tentokrát bude tým USK Praha. Zápas začíná v 19:00, takže vás všechny rádi přivítáme v hledišti. Pro ty, co nemohou dorazit, bude jako vždy připraven přenos na TVcom. Držte nám palce, Brno do toho!!

 

Basket Brno – BC Geosan Kolín             84:74 (20-25, 22-16, 20-12, 22-21)

Statistiky

Brno – Puršl 18 (+5 doskoků), Mickelson 13 (+8 doskoků), Djuricic 12 (+13 doskoků), Marko 11 (+6 doskoků, 3 asistence), Půlpán 10 (+9 doskoků, 4 asistence), Körner 7, Madden 7, Bálint 6 (+5 asistencí)

Kolín – Číž 19, Mareš 15, Jelínek 14, Lošonský 12

 

Doskoky 57:43, asistence 23:19, zisky 8:5, ztráty 12:10

 

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Smekám před svými hráči, hráli jsme s minimální přípravou na utkání, odstoupil Madden, což zúžilo rotaci, přesto jsme dokázali vyhrát. V obraně jsme tři čtvrtiny hráli dobře, museli jsme se opřít o obranu. Taky jsme dobře útočně doskakovali. Možná jsem působil nervózně, což jsem opravdu byl. Teď nás čeká USK Praha, musíme si odpočinout a snažit se dál pokračovat.“

Richard Bálint (Basket Brno): „Do dnešního zápasu jsme nevstoupili moc dobře, ale po první čtvrtině jsme se zvedli a potom už jsme vedení udrželi, čímž jsme si zasloužili vyhrát.“

Miroslav Sodoma (trenér BC Geosan Kolín): „Gratuluji Brnu k výhře, vždy s nimi prohrajeme o málo bodů, rozhodují malé věci, ale Brno bylo ve všech věcech, co se týkají střelby, lepší, a druhým faktorem byl jejich útočný doskok. Tím se v prvním poločase drželi v zápase, ve druhém poločase se zlepšili i v mezihře a po zásluze zvítězili.“

Filip Novotný (BC Geosan Kolín): „Po repre pauze jsme se chtěli vrátit na vítěznou vlnu, ale to se nepovedlo zejména díky útočnému doskoku domácích. Musíme se připravit na neděli a vyhrát.“