Čeští basketbalisté odehráli dvě utkání s bulharskou reprezentací. Na první zápas se rovnou z Poděbrad, kde se připravovali, vydali do Bulharska, kde ale neuspěli a vraceli se domů s porážkou 70:79.

Odveta se pak hrála v neděli 27. února v Pardubicích. Byl to velmi vyrovnaný zápas, ze kterého jsme díky asistenci Viktora Půlpána na Martina Peterku, který dal rozhodující trojku, vyšli jako vítězové 83:80. Naši tři hráči (Půlpán, Puršl a Bálint) byli nominováni do dvanáctky na oba zápasy.

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Jsme moc rádi za jednu výhru, každopádně do tohoto okna jsme vstupovali s tím, že si jdeme pro 2 výhry. Za domácí zápas jsem speciálně rád, protože jsem mohl týmu pomoct i na hřišti. Měl jsem jeden hlavní úkol, a to zastavit jejich nejlepšího hráče Dee Bosta. Tomu jsem zápas znepříjemnil, a potom mou práci na hřišti ocenil i trenér Ginzburg. Bohužel v návaznosti na to, jsem druhý den bohužel ze zdravotních důvodu nemohl odcestovat na naše 2 zápasy v rámci ENBL. Ale věřím, že kluci to tam zvládnou a já se k nim připojím po návratu do Brna.“

Slovenská reprezentace se na první ze dvou zápasů vydala do Srbska, kde ale obdržela porážku 63:75. Druhý zápas se Srbskem odehráli Slováci v pondělí 28. února v Levicích, kde ale opět prohráli, tentokrát 63:71. Richard Körner byl nominován v obou zápasech.

Richard Körner (pivot Basket Brno): „Odehráli jsme dva těžké zápasy s jasným favoritem. Výsledkově se nemáme za co stydět. Bojovali jsme o vítězství v obou zápasech.“

Kanadský národní tým vyhrál obě utkání. Jako první je čekal soupeř z Dominikánské republiky. Kanaďané vyhráli 85:79. Ve druhém zápase vyzvali Panenské ostrovy, které rozdrtili 94:46. Danilo Djuricic se ani v jednom zápase do nominace nedostal.