V pondělí 28. února odlétáme do Lotyšska na Severoevropskou ligu. Utkáme se zde se dvěma týmy. Estonským Tartu Ulikool Maks and Moorits a lotyšským BK Liepaja, které jsme v rámci této ligy ještě nepotkali.

Poslední utkání jsme odehráli v sobotu 19. února v Hradci Králové. Po tomto zápase odjelo pět našich hráčů na reprezentační srazy. Mladí hráči před sebou měli důležitá utkání juniorů U19. Tým se nám najednou „rozutekl“, ale jak řekl hlavní trenér Lubomír Růžička: „Bude to regenerační týden, kdy budeme hodně střílet a hodně dělat individuální činnosti.“

Jako první nás bude ve Sportovní hale Daugava v úterý 1. března v 15:30 (ve 14:30 našeho času) čekat estonský tým Tartu Ulikool Maks and Moorits, který je momentálně na druhém místě tabulky. Odehráli celkem šest utkání, z nichž tři vyhráli a tři prohráli. Nejvytíženějším, nejlépe skórujícím a nejužitečnějším hráčem je Emmanuel Tondjo Wembi s průměrem 28.2 minut, 13.3 bodů a užitečností 18.8 na zápas. Nejlépe asistujícím hráčem je se 3 asistencemi na zápas Edmunds Elksnis.

S dalším soupeřem se utkáme o den později, ve středu 2. března od 19:00 (v 18:00 našeho času) v Olympijském centru Liepajas. Bude jím lotyšský celek BK Liepaja. Ti jsou v tabulce na šestém místě. Odehráli celkem čtyři utkání, z nichž dvě vyhráli a ve dvou utrpěli porážku. Jejich nejlepším hráčem je Roberts Berzins. Hraje v průměru 28.8 minut, zaznamenává 16.25 bodů, 3.75 asistencí a užitečnost má 13.

My jsme teď na třetím místě v tabulce. Z pěti odehraných zápasů jsme tři vyhráli a dva prohráli. Naším nejvytíženějším a nejlépe asistujícím hráčem je rozehrávač Viktor Půlpán s průměrem 26.7 minut a 7 asistencí na zápas. Nejlépe skórujícím a nejvíce užitečným hráčem je pivot Hunter Mickelson s průměrem 17.2 bodů a užitečností 22.4 na zápas.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „Po reprezentační pauze nás čekají poslední dva zápasy základní části. Oproti minulým kolům se tým sejde na etapy v lotyšské Rize. Kluci vracející se z reprezentací budou jistě po náročném programu unaveni. Čeká nás opravdu složitý týden, přesto věřím, že budeme připraveni bojovat o postup do závěrečného F4 v severské lize, což byl náš předsezónní cíl. V úterním zápase nastoupíme proti tradičnímu celku z Estonska. Tartu konsolidovalo svoji soupisku a od začátku sezóny udělalo veliký pokrok. Liepaja, která nás čeká ve středu, je celek, který má mladý tým hrající v dobrém tempu.”

Jakub Krakovič (kapitán Basket Brno): „Čekají nás po reprezentační pauze dva odložené zápasy. Pokud chceme myslet na první čtyřku ENBL, tak musíme porazit oba soupeře a dostat je pod sebe. Doufám, že kluci z reprezentace budou fit a navážeme na slušné výkony, které v rámci ENBL předvádíme.”

ODKAZY na zápasy:

ENBL LIVE | Basket Brno – Tartu Ulikool Maks & Moorits
https://fb.me/e/1ihbcrYyc
ENBL LIVE | BK Liepaja – Basket Brno
https://fb.me/e/29312oQoJ

Více informací se dočtete zde – https://www.enbleague.eu