Poslední utkání před reprezentační přestávkou jsme odehráli v sobotu na půdě hradeckých Sokolů. Byl to druhý vzájemný duel během jednoho týdne, když první měření sil skončilo vítězstvím hráčů soupeře. Měli jsme tak co vracet a zároveň jsme se chtěli před pauzou dobře naladit a upevnit třetí pozici v tabulce.

Stále jsme postrádali dvojici Nečas – Dáňa, u domácích chyběl Pešakovič.

Zápas byl od začátku spíše o bojovnosti než basketbalové kráse, byť o zajímavé momenty nebyla nouze. Oba celky zejména dobře bránili, a tak po první čtvrtině byl rozdíl pouhé 3 body při celkově nízkém skóre z obou stran.

Stejně probíhala i druhá čtvrtina, kdy jsme obdrželi pouhých 11 bodů. Naše produkce nebyla o moc větší, nicméně stačilo to k tomu, abychom v poločase hýčkali 8bodový náskok.

Produkci domácích jsme byli schopni zastavovat i po změně stran, čímž jsme trpělivě budovali odstup od domácích, který se přehoupl přes desetibodovou hranici a po 30 minutách činil 15 bodů.

A protože jsme v úsilí nepolevili až do konce, nedali jsme domácím možnost, byť jen uvažovat o zvratu v utkání. Závěrečné minuty odehráli naši mladíci a my si po hvizdu rozhodčích připsali další výhru v letošním ročníku KNBL.

Nyní se liga zastaví, kvůli reprezentačním zápasům, znovu se rozběhne na začátku března. Nás čeká v tomto období dohrávka 2 utkání v ENBL (zápasy s Tartu a Liepajou), na domácí palubovce se představíme v pátek 4/3/2022, při utkání s Kolínem. Držte nám palce, Brno do toho!!

 

Královští Sokoli HK – Basket Brno          51:67 (14-17, 11-16, 12-19, 14-15)

Statistiky

Brno – Bálint 16, Mickelson 16 (+8 doskoků), Madden 14 (+5 doskoků, 4 asistence), Puršl 8 (+5 doskoků), Krakovič 6 (+6 doskoků), Körner 5, Půlpán 2 (+6 doskoků, 4 asistence)

Hradec – Škranc 15

Doskoky 46:46, asistence 11:15, zisky 6:8, ztráty 17:14

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Upřímně, nebyl to moc pohledný basketbal. Bylo to absolutně bez tempa, ale výhra je výhra, takže pojďme být pozitivní. Vyhrálo se a upevnili jsme si třetí pozici. Odskočili jsme domácím, máme o tři prohry méně. Taktéž Pardubice a ostatní celky, takže je to dobré. Přeji Hradci, aby se dal do kupy zdravotně i fyzicky. V našem týmu nás čeká specifický týden. Kluci z juniorky mají důležité utkání, takže se budou připravovat s juniory. A pět hráčů jede na reprezentace, takže budeme v malém počtu. Bude to regenerační týden, kdy budeme hodně střílet, hodně dělat individuální činnosti. A musíme se připravovat na zápas Severoevropské ligy, abychom postoupili do Final 4.”

Šimon Svoboda (křídlo Basket Brno): „Dnes to byl velmi dobrý zápas, povedl se nám. Hráli jsme rychle dopředu, měli jsme dobrý doskok, celkově se nám zápas vydařil a vyhráli jsme.”

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „My jsme očekávali, že to bude naprosto jiný zápas než ten, co jsme tady odehráli před několika dny. My jsme byli naprosto jaloví. V útoku nám nic nespadlo, trojky 11 procent (3/26), tam se nám nedařilo. Snažili jsme se Brno alespoň obranou přibrzdit a 67 obdržených bodů je slušných. Ale útok byl dnes strašidelný. Klukům se nedařilo a Brno nás hodně natěsno bránilo a asi byla znát i únava. Takže takový výsledek nakonec vznikl. Mrzí mě to, ale musíme se ještě soustředit před pauzou na úterní zápas s Ústím.”

Peter Sedmák (pivot Královští sokoli): „Dnes to byl další zápas z té těžké série. Chci pogratulovat Brnu, dnes hrálo fakt dobře. Myslím, že jsme do toho dali srdce a projevila se únava a bohužel dnes to nevyšlo. Musíme si dobře oddychnout a připravit se na důležitý zápas v úterý a věřím, že se nám to podaří.”