Zítra nás čeká další venkovní zápas. V 19:30 odehrajeme utkání v rámci 6. kola nadstavbové části Kooperativa NBL v Hradci Králové. Zraněný stále zůstává guard Matěj Dáňa. Přibyl k němu i nemocný křídelník Jakub Nečas.

Poslední vzájemný zápas jsme s Hradcem odehráli v pondělí 14. února na hradecké palubovce v rámci dohrávky 22. kola základní části. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, pak ale domácí odskočili, a nakonec jsme prohráli 75:86.

Náš sobotní soupeř odehrál poslední zápas v rámci KNBL ve středu 12. února na palubovce Opavy. Od začátku utkání domácí dominovali. Zápas pak skončil 100:36 ve prospěch Opavy.

My jsme poslední utkání odehráli ve středu 16. února na nymburské půdě. Zápas byl od začátku vyrovnaný. Bohužel nám nevyšla koncovka a obdrželi jsme těsnou venkovní porážku 86:92.

Hradec je momentálně na 5. místě se třinácti výhrami a dvanácti porážkami. My jsme na třetím místě se sedmnácti výhrami a deseti prohrami.

Sledujte nás na TVcom – https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Skupina-A1/Pohlavi-Muzi/Sezona-2021-2022/205177-Sokol-Hradec-Kralove-MMCITE-Brno.htm

 

Momentálně nejlepší střelci Hradce: Pešakovic (15.1), Pavlovic (13.8), Sedmák (12.3) a Škranc (9.6)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (14.2), Mickelson (14.1), Půlpán (10.8) a Puršl (10.6)

 

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „V Hradci Králové odehrajeme poslední kolo před reprezentační pauzou. Budeme se chtít vrátit na vítěznou šňůru a upevnit si třetí místo v nadstavbě. Musíme zlepšit obranný doskok a omezit ztráty. Jedině tak můžeme dosáhnout vítězství.“

Šimon Puršl (pivot Basket Brno): „V sobotu jedeme opět na venkovní zápas do Hradce Králové. Hradci máme co vracet po pondělní prohře u nich. Věřím, že budeme lépe připraveni a tentokrát si dokážeme odvézt výhru.“