Zítra nás čeká další venkovní utkání. V 5. kole nadstavbové části Kooperativa NBL nastoupíme od 18:00 proti Nymburku. Zraněným stále zůstává guard Matěj Dáňa. Poslední vzájemný zápas jsme s Nymburkem odehráli v polovině prosince minulého roku na nymburské palubovce v rámci 19. kola základní části. První poločas byl velmi vyrovnaný (48:46), pak ale domácí odskočili, a nakonec jsme prohráli 76:88.

Náš středeční soupeř odehrál poslední zápas v rámci KNBL v sobotu 12. února na palubovce Hradce Králové. V první čtvrtině domácí zaskočili hosty za stavu 28:16. Nicméně ti to tak dlouho nenechali a postupně se vraceli do zápasu. Konečné skóre bylo tedy 80:90 ve prospěch nymburského celku.

My jsme poslední utkání odehráli v pondělí 14. února také na palubovce Hradce Králové. Zápas byl od začátku vyrovnaný. Nicméně domácí využili naší únavy z nedělního zápasu v Ústí nad Labem a zvítězili 86:75.

Nymburk je dlouhodobě na 1. místě s dvaceti čtyřmi výhrami a jednou prohrou. My jsme na třetím místě se sedmnácti výhrami a devíti porážkami.

Sledujte nás na TVcom – https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Skupina-A1/Pohlavi-Muzi/Sezona-2021-2022/205176-CEZ-Basketball-Nymburk-MMCITE-Brno.htm

 

Momentálně nejlepší střelci Nymburku: Harding (18.9), Hruban (15.8), Ross (14.5) a Palyza (13.7)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (14.4), Mickelson (14.0), Půlpán (10.9) a Puršl (10.5)

 

Luboš Bartoň (asistent trenéra Basket Brno): „Série venkovních zápasů v krátkém čase pokračuje v Nymburce, kde nás čeká soupeř, který prověří naši obranu a také mentální odolnost. Nymburk nejlépe střílí za 3 body z celé ligy a má velmi vyvážený útok. Naše obrana bude ale začínat naším útokem. Nesmíme ztrácet míče a dovolit jim možnost k rychlým protiútokům. Po taktické stránce to není tak složitý zápas, bude to hlavně o energii a o přesnosti v zakončení.“