Zítra nás po dnešním úspěchu v Ústí čeká hned další zápas. V dohrávce 22. kola základní části Kooperativa NBL nastoupíme od 18:00 na palubovce Hradce Králová. Zraněným stále zůstává guard Matěj Dáňa.

Poslední vzájemný zápas jsme s Hradcem odehráli v polovině listopadu minulého roku na domácí palubovce v rámci 11. kola základní části. Od začátku zápasu jsme byli v jasném vedení, a to jsme potvrdili i konečným výsledkem 92:76.

Náš pondělní soupeř odehrál poslední zápas v rámci KNBL v sobotu 12. února na domácí palubovce s Nymburkem. V první čtvrtině domácí zaskočili hosty za stavu 28:16. Nicméně ti to tak dlouho nenechali a postupně se vraceli do zápasu. Konečné skóre bylo nakonec 80:90 ve prospěch nymburského celku.

My jsme poslední utkání odehráli dnes 13. února na palubovce Ústí nad Labem. Zápas byl od začátku naprosto vyrovnaný. Koncovku jsme ale lépe zvládli my a vybojovali si tak další výhru 78:76.

Hradec je momentálně na 5. místě s dvanácti výhrami a jedenácti prohrami. My jsme na třetím místě se sedmnácti výhrami a osmi porážkami.

Sledujte nás na TVcom – https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Zakladni/Pohlavi-Muzi/Sezona-2021-2022/201873-Sokol-Hradec-Kralove-MMCITE-Brno.htm

 

Momentálně nejlepší střelci Hradce: Pešakovic (15.1), Pavlovic (13.9), Sedmák (12.4) a Škranc (10.0)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (14.8), Mickelson (13.8), Půlpán (11.2) a Puršl (10.5)

 

Martin Vaněk (asistent trenéra Basket Brno): „Bude to pro nás velmi těžký zápas. Po nedělním utkání v Ústí nás hned v pondělí čeká další těžký zápas v Hradci. Na domácí půdě jsou Sokoli velmi nebezpečný soupeř. Osobně mám stále v hlavě porážku z loňského roku. Abychom se něčemu podobnému vyhnuli, musíme k zápasu přistoupit zodpovědně. V žádném případě nesmíme Hradec podcenit. Budeme se snažit hrát naši rychlou hru s agresivní obranou po celém hřišti, což by měl byt klíč k vítězství.“

Hunter Mickelson (pivot Basket Brno): „Na zápas v Hradci se moc těším a vím, že jsme připraveni nechat na hřišti vše, ačkoli jsme včera odehráli zápas s Ústím! Chceme pokračovat v naší hře a připravit se na play-off!“