V neděli nás čeká další venkovní zápas. Ve 4. kolo nadstavbové části A1 Kooperativa NBL nastoupíme od 18:00 na půdě ústecké Slunety. Zraněným stále zůstává guard Matěj Dáňa.

Poslední vzájemný zápas jsme s Ústím odehráli na začátku ledna tohoto roku na palubovce soupeře v rámci 21. kola základní části. Utkání bylo od začátku v naší režii, po poločase se ale Sluneta dostala zpět do zápasu a utkání mělo dramatickou koncovku, kterou jsme ale zvládli lépe my a odvezli si domů vítězství 82:77.

Náš nedělní soupeř odehrál poslední zápas v rámci KNBL v pondělí 7. února na domácí palubovce s Nymburkem. Hosté byli od začátku ve vedení a potvrdili to i jasným vítězstvím 92:78.

My jsme poslední utkání odehráli ve středu 9. února na palubovce Pardubic. Souboj třetího se čtvrtým byl od začátku velmi vyrovnaný. Ve třetí čtvrtině jsme ale odskočili, nicméně Beksa se vrátila zpět do zápasu a dvě minuty do konce vedla 80:79. Koncovku jsme si pohlídali a po více než 14 letech jsme si domů z Pardubic odvezli cenné vítězství 88:84.

Ústí je momentálně na osmém místě s jedenácti výhrami a třinácti prohrami. My jsme na třetím místě s šestnácti výhrami a osmi porážkami.

Sledujte nás na TVcom – https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Skupina-A1/Pohlavi-Muzi/Sezona-2021-2022/205170-Sluneta-Usti-nad-Labem-MMCITE-Brno.htm

 

Momentálně nejlepší střelci Ústí: Autrey (16.7), Svejcar (15.5), Pecka (14.2) a Johnson (10.5)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (15.4), Mickelson (13.8), Půlpán (11.5), Marko a Puršl (10.1)

 

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basket Brno): „V zápase proti Slunetě chceme pokračovat ve hře, která nás zdobila v posledních týdnech. Základem úspěchu bude nastavení správné energie, odhodlání bojovat o každou pozici a každý odražený míč. Víme, že domácí mají vysokou kvalitu v základní rotaci. Musíme být připraveni eliminovat všechny přednosti domácích, a naopak vnutit jim naši hru. Očekávám velmi kvalitní zápas, který si nenechají lidé ujít ať už přítomností v ústecké hale, anebo na TVcomu.“

Jakub Krakovič (kapitán Basket Brno): „V sérii venkovních zápasů pokračujeme na palubovce Ústí nad Labem. V Pardubicích jsme předvedli slušný výkon a urvali vítězství, a to stejné budeme chtít předvést v Ústí. Pokud přibrzdíme Autreyho a nenecháme ho tvořit pro ostatní, budeme úspěšní.“