Dalším utkáním v nadstavbové části letošní KNBL byl střet s pardubickou Beksou, týmem, jež se v poslední době zvednul, sehrál a začal atakovat nejvyšší pozice v tabulce. Jednalo se o souboj třetího (Brna) se čtvrtým celkem, tudíž zápas „o šest bodů.“

Oba celky byly v nejsilnějším možném složení, mírné problémy měl za domácí Vyoral, který však nastoupil, Dáňa v našem dresu stále nikoliv.

Vstup měli lepší domácí hráči, nám se však podařilo záhy hru i skóre srovnat a první čtvrtina tak skončila rozdílem pouhých 3 bodů pro Beksu.

Ve druhé části jsme zpřesnili hru, trefovali hlavně z podkošového prostoru a vypracovali si náskok až 6 bodů, který však byl v poslední minutě poločasu zlikvidován a do šaten šla Beksa za dvoubodového vedení.

Důležitý začátek druhé půle ale vyšel lépe nám, přestali jsme dovolovat domácím lehké koše, zneprůchodnili jsme obranu a po třech čtvrtinách jsme už vedli, tentokrát 7bodovým rozdílem.

Domácí se ale nevzdali lacino, začali ukrajovat bod po bodu z našeho náskoku a 2 minuty před koncem šli do vedení o 1 bod. Ihned jsme odpověděli košem a pak začaly šestkové dostihy, ve kterých jsme se stále drželi o kousek vpředu. Rozhodnutí přišlo 4 vteřiny před koncem, kdy jsme za vedení o 2 body sebrali domácím míč, nedovolili jim tak poslední střelu v zápase a získali cenné vítězství!

Upevnili jsme si pozici na třetím místě průběžné tabulky a odrazili nápor Pardubic. Teď nás čeká série venkovních utkání podél Labe, 13/2 Ústí nad Labem, 14/2 Hradec Králové (dohrávka základní části), 16/2 Nymburk, 19/2 znovu Hradec Králové. Všechna utkání můžete sledovat na webu TVcom. Držte nám palce, Brno do toho!!

 

BK Pardubice – Basket Brno                  84:88 (19-16, 22-23, 15-24, 28-25)

Statistiky

Basket Brno – Puršl 21 (+4 doskoky), Madden 15 (+5 doskoků), Mickelson 13 (+6 doskoků, 4 asistence), Körner 12 (+4 doskoky, 3 asistence), Marko 10, Bálint 8, Nečas 5, Půlpán 4 (+6 asistencí)

Beksa – Šafarčík 24, Pekárek 11, Walton 10

 

Doskoky 33:38, asistence 22:23, zisky 8:9, ztráty 16:14

 

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Vyhrál Basket Brno, ale obecně i basketbal, protože oba týmy daly do zápasu spoustu energie a diváci si přišli na své. Oba týmy prokazují v posledních měsících obrovské zlepšení. Bylo trošku vidět, že Tomáš Vyoral má problémy, nebyl ve své kůži, přesto hrál, klobouk dolů před ním. My jsme si před zápasem řekli, že kdo vyhraje doskok, vyhraje zápas. To byl jeden z atributů, který nám hodně pomohl. Mrzí mě koncovka prvního poločasu, kterou jsme prohráli 0-8, bylo to trošku mementum, co se může stát ve druhé půli. Máme ale širokou rotaci a prakticky všichni kluci se dostali do utkání, za to jsem hrozně rád.”

Šimon Puršl (pivot Basket Brno): „Pro nás je to obrovsky důležitá výhra, obzvlášť proto, že díky ní zase odskakujeme Pardubicím o další vítězství. A důležité je i kvůli tomu, že jsme tady hrozně často prohrávali. Zápasy v Pardubicích pro nás byly vždycky těžké, domácí nás nenechávali hrát kolektivně. Dneska jsme to ale převážnou část zápasu zvládli a díky tomu máme tuhle skvělou výhru.”

Dino Repeša (trenér BK Pardubice): „Byl to velmi zajímavý zápas, hodně fyzický, oba týmy do něj daly maximum. Myslím, že hlavní rozdíl byl v útočném doskoku, hosté měli 13 útočných doskoků a celkově o 5 doskoků víc, zpod koše dali o 16 bodů víc. To pro nás není dobré, musíme být pod košem silnější. Na konci jsme se vrátili z minus 11 bodů, tým ukázal charakter. V koncovce jsme měli otevřenou střelu za 3 body, ale nedali jsme a Brno proměňovalo trestné hody. Zápas byl 50 na 50, hosté vyhráli a já jim gratuluji.”

Petr Šafarčík (guard BK Pardubice): „Prohrávali jsme vyšším rozdílem, dokázali jsme se vrátit zpátky, ale celkově to nebylo dobré. Do zápasu jsme nevstoupili tak, jak jsme chtěli, jak jsme vstupovali do předchozích utkání v posledních týdnech. To, co nás zdobilo – že jsme na soupeře vlétli, dokázali si udělat nějaký náskok a ten postupně zvyšovat – tam dnes nebylo. Byli jsme slabší pod košem, na doskoku, v osobních soubojích, byli jsme měkčí než oni, ne tak agresivní. To byl hlavní důvod naší porážky.”