Ve středu nás čeká venkovní zápas nadstavbové části A1 v rámci Kooperativa NBL. Ve 3. kole nastoupíme od 17:30 na půdě Pardubic. Zraněným stále zůstává guard Matěj Dáňa.

Poslední vzájemný zápas jsme s Pardubicemi odehráli ve druhé polovině prosince minulého roku na domácí palubovce v rámci 18. kola základní části. Utkání bylo od začátku vyrovnané, ve čtvrté čtvrtině jsme ale odskočili a šli si pro vítězství 82:67.

Náš středeční soupeř odehrál poslední zápas v sobotu 5. února na půdě Nymburka. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, Nymburk pak ale zvládl lépe koncovku a zvítězil 81:75.

My jsme poslední utkání odehráli také v sobotu 5. února na domácí palubovce s Opavou. Souboj o druhé místo v tabulce byl od začátku velmi vyrovnaný. Bohužel jsme nezvládli poslední čtvrtinu a prohráli tak 94:100.

Pardubice jsou momentálně na čtvrtém místě se čtrnácti výhrami a deseti prohrami. My jsme na třetím místě s patnácti výhrami a osmi porážkami.

Sledujte nás na TVcom – https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Skupina-A1/Pohlavi-Muzi/Sezona-2021-2022/205167-BK-JIP-Pardubice-MMCITE-Brno.htm

 

Momentálně nejlepší střelci Pardubic: Vyoral (15.8), Pekárek (13.8), Walton (13.4), Šafarčík (11.9)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (15.4), Mickelson (13.8), Půlpán (11.8), Marko (10.1)

 

Luboš Bartoň (asistent trenéra Basket Brno): „Čeká nás další soupeř, který je v popředí ligy, a navíc ve velmi slušné formě. My máme příležitost odčinit domácí porážku s Opavou, ale musíme předvést zodpovědnější výkon v obraně a na doskoku. V Pardubicích musíme dobře bránit jejich střelce z dálky, jedna z jejich předností. Mají hráče na pozicích 1 až 4, kteří jsou velmi dobří střelci. A tradičně, jestli budeme mít pod kontrolou doskok, budeme mít pod kontrolou tempo zápasu.“

Jakub Nečas (křídlo Basket Brno): „Pardubice zahrály minulé kolo vyrovnaný zápas proti Nymburku a určitě si budou chtít zlepšit chuť výhrou. My jim ale máme co vracet ještě z minulé sezóny. Doufáme, že už jsme na ně našli recept z minulého zápasu a výhru zopakujeme i na jejich půdě.“