V sobotu nás čeká další domácí utkání v nadstavbové části Kooperativa NBL. Ve druhém kole vyzveme od 18:00 na domácí hale Vodova hráče Opavy. Guard Matěj Dáňa, který se zranil na Folimance v zápase s USK Praha, stále nenastoupí. Poslední vzájemný zápas jsme s nimi odehráli začátkem prosince minulého roku na palubovce soupeře v rámci 15. kola základní části. Utkání bylo od začátku jasně v rukou domácích, kteří nás nakonec porazili vysokým rozdílem ve skóre 86:64.

Náš sobotní soupeř odehrál poslední zápas ve středu 2. února v rámci Českého poháru na půdě děčínských Válečníků. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, Opava byla ale častěji ve vedení, a nakonec si svoji pozici ve Final4 poháru vybojovala s výsledkem 94:85.

My jsme poslední utkání odehráli také ve středu 2. února v rámci Českého poháru na domácí palubovce. Od začátku jsme byli ve vedení, které jsme postupně navyšovali. Konečný výsledek zápasu byl 103:72 v náš prospěch.

Opava je momentálně na druhém místě s patnácti výhrami a sedmi prohrami. My jsme na třetím místě také s patnácti výhrami a sedmi prohrami. Bude to tedy zajímavý souboj o druhou příčku.

Letos počtvrté odstartuje charita CZ BASKETBALL, České televize a klubů Kooperativa NBL, jež nese název „Bez faulů“. Tentokrát společně s Kontem Bariéry pomůžeme Zdeňku Vrábelovi, pětadvacetiletému kvadruplegikovi z Mladé Boleslavi, který je po těžké autonehodě, zlomených krčních obratlech a kompresi míchy už víc než pět let upoután na invalidní vozík.

Cílem projektu Bez faulů, jenž se jinak zaměřuje na chování rodičů v hledišti během zápasů, je pomoci vybrat finanční prostředky na speciální ragbyový vozík, vyrobený na míru, díky kterému se Zdeněk znovu bude moci začlenit do kolektivu a sportovat v rámci rehabilitace.

Zapojit se tradičně budete moci i vy, diváci a fanoušci, a to konkrétně zasláním dárcovské SMS ve formátu DMS BEZFAULU 30, 60, nebo 90 na číslo 87 777. Ceny SMS jsou 30, 60, či 90 Kč.

Přijďte nás podpořit na toto speciální a dramatické utkání – odkaz na vstupenky: https://go.ticketportal.cz/event/777

 

Momentálně nejlepší střelci Opavy: Šiřina (16.0), Markusson (12.6), Klečka (10.4), Gniadek (9.9)

Momentálně nejlepší střelci Brna: Madden (15.5), Mickelson (13.6), Půlpán (11.4), Marko (10.0)

 

Martin Vaněk (asistent trenéra Basket Brno): „Zápas s Opavou bude přímým soubojem o 2. místo. Po několika neúspěšných zápasech se Opava znovu dostává do formy, když v posledním zápase dokázala vyhrát na palubovce silného Děčína. Očekávám velmi vyrovnaný zápas, což je nejlepší pozvánka pro naše fanoušky. Věřím, že nás přijdou podpořit v hojném počtu!“

Richard Körner (pivot Basket Brno): „V sobotu nás čeká velmi kvalitní soupeř, který dlouhodobě okupuje přední příčky. K zápasu přistoupíme s plnou vážností, nasazením a uděláme vše, co bude v našich silách, abychom zabojovali o druhé místo a zaplnili halu Vodova.“

 

Poločasový program:

Na poločas je pro vás připravena soutěž ve střelbě na koš. Cenou za výhru je voucher v hodnotě 500,- do obchodu Candy Store Brno.

 

Pokyny pro vstup:

-> Divák je vpuštěn do vnitřních prostor sportovní haly, pokud nevykazuje klinické příznaky onemocnění covid-19 a zároveň splňuje některou z podmínek pro účast: potvrzení o očkování, lékařské potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v posledních 180 dnech.

-> Divák je povinen mít nasazenou ochrannou pomůcku i v průběhu trvání utkání. Vzdálenost diváků od sportovní plochy musí být nejméně 2 metry.

-> Všechny osoby musí mít místo k sezení.

-> Maximální počet návštěvníků je 1000.

VÝJIMKA:

  • Děti do 12 let – bez omezení
  • Děti 12-18 let – PCR test