Čtvrtfinálovým zápasem proti Kolínu pokračoval letošní Český pohár. Vítěz vzájemného střetnutí postupuje do Final4, poražený v soutěži končí. Šlo tedy o všechno (nebo nic). Hosté nemohli nasadit do hry Číže, nám chyběl Nečas a z posledního zápasu zraněný Dáňa.

V úvodu se oba celky tahaly o vedení a kontrolu nad utkáním, menší převahu jsme po 10 minutách přece jen měli my, když jsme vedli o 7 bodů.

Druhá část hry znamenala další navýšení skóre, rychlým basketbalem jsme nedávali hostům šanci na přiblížení se, a naopak jsme náskok zvyšovali až na poločasových +15 bodů.

Když jsme pak nasadili do trháku i po půli, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto, jelikož do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s náskokem 27 bodů.

V závěrečné periodě na palubovce řádili naši mladíci, kteří bojovali až do konečného hvizdu rozhodčích a výsledek +31 hovoří za vše.

Tímto tedy postupujeme na závěrečný turnaj Českého poháru, který se uskuteční ve dnech 12-13/3/2022.

Nás čeká hned v sobotu přímý souboj o průběžné druhé místo v KNBL, když se od 18:00 utkáme s Opavou v naší hale na Vodově. Přijďte si užít skvělý basket, a to buď v hledišti, nebo sledujte přenos na TVcom. Brno do toho!!

 

Basket Brno – BC Geosan Kolín             103:72 (27-20, 24-16, 27-15, 25-21)

Statistiky

Brno – Madden 20, Bálint 17, Djuricic 14 (+14 doskoků), Půlpán 13 (+5 doskoků, 5 asistencí), Puršl 9 (+6 doskoků), Svoboda 7, Křivánek 6, Körner 6, Marko 5 (+6 asistencí), Krakovič 4, Mickelson 2

Kolín – Lošonský 14, Petráš 12, Křivánek 10

 

Doskoky 46:43, asistence 22:17, zisky 7:6, ztráty 10:11

 

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Utkání bylo poznamenáno absencí Číže, což je pro Kolín stěžejní hráč. V prvním poločase jsme udělali pár špatných rozhodnutí na obranné polovině, nedostali jsme do hry Mickelsona, který měl rychle několik faulů. Přesto si myslím, že jsme kontrolovali vývoj utkání. Jsem rád, jakým způsobem se prezentovali mladí hráči, mohli jsme rozložit minuty. Věřím, že brněnští fanoušci ocení, co právě předvádíme, protože v sobotu nás čeká zápas s Opavou, což slibuje skvělý basket, kterému by slušela dobrá atmosféra.“

Miroslav Sodoma (trenér BC Geosan Kolín): „Gratuluji Brnu, přeji, ať získá ve Final4 medaili. Neměli jsme Číže, nedokázali jsme bez něj dobře reagovat. Během zápasu jsme ještě ztratili Novotného. Neměli jsme co nabídnout, po nějakých 5 minutách bylo rozhodnuto, jak se utkání bude vyvíjet, a tak i skončilo.“